Marodka kojotů: S čím hráči laborují?

Josef Hlaváč | 07. 04. 2018 | komentáře: 0

Konec sezony NHL 2017/18 se pro kádr kojotů nesl ve znamení zdravotní indispozice několika stěžejních hráčů. Vinou zranění nenastoupili k posledním duelům základní části například Jakob Chychrun, Jason Demers, Niklas Hjalmarsson nebo Christian Dvorak. Generální manažer klubu John Chayka nyní přiblížil, co přesně borce trápilo (a stále trápí). Stavitel družstva AZ ale zároveň očekává, že na předsezonní zářijový kemp dorazí všichni v pořádku.


JAKOB CHYCHRUN

Dvacetiletý obránce Jakob Chychrun si "značně" pochroumal koleno. Problém, jenž nijak nesouvisí s poraněním kolena, které utrpěl v létě před začátkem tohoto ročníku během přípravy/tréninku na sezonu (v této souvislosti byl 3. srpna operován), je dokonce tak vážný, že Chych půjde znovu pod skalpel.

Pro doplnění: Jakob Chychrun se zranil 3. dubna v první třetině (konkrétně v čase 17:13) vítězného utkání kojotů na ledě Calgary Flames (4:1) po podkopnutí od Michaela Frolíka. Ač střet vypadal nebezpečně, vyfasoval český útočník za svůj zákrok od rozhodčích pouze menší dvouminutový trest (bližší informace TADY a TADY).

JASON DEMERS

Jinému zadákovi Jasonu Demersovi musela být z levé ruky odstraněna krevní sraženina. "Bolest ruky mě při zápasech omezovala zhruba měsíc a půl. Nejdřív jsem si myslel, že mám vymknuté zápěstí nebo že v něm mám zlomenou nějakou kůstku..." Krevní sraženinu odhalila až dodatečná magnetická rezonance. "Není to ale nic vážného, brzy budu v pohodě," dodal devětadvacetiletý Kanaďan.

DEREK STEPAN

Centr elitní lajny Derek Stepan hrál posledních 15 střetnutí se zlomeninou v pravé noze. Tu utrpěl 10. března v zápase v Coloradu. Paradoxem je, že když měl na sobě brusle a operoval na ledě, inkriminované místo ho nebolelo. Horší to bylo bez nich...

NIKLAS HJALMARSSON

Bek Niklas Hjalmarsson utrpěl zranění někde ve střední oblasti těla. Odhadovaná doba na zotavení je stanovena na přibližně šest týdnů. Poslední duel Niklas odehrál 22. března v Carolině.

CHRISTIAN DVORAK

Středního forvarda Christiana Dvoraka trápí patálie se zády. Podle hráčových slov by se ale nemělo jednat o nic vážného a za pár týdnů by měl být zcela fit. Poslední utkání Christian absolvoval 29. března v Los Angeles.

KEVIN CONNAUTON

Obránce Kevin Connauton utrpěl zranění hlavy, které však není považováno za nijak vážné.

LAURENT DAUPHIN a NICK MERKLEY

Útočníci Laurent Dauphin a Nick Merkley utrpěli zranění kolena. Dauphin hrál poslední duel 7. března ve Vancouveru, Merkley se zranil 21. března v utkání AHL mezi Tucson Roadrunners a San Jose Barracuda. Doba rekonvalescence obou playerů dosud nebyla upřesněna.

zdroj: arizonasports.com

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.