Max Domi. Nová tvář Arizona Coyotes?

Josef Hlaváč | 20. 04. 2016 | komentáře: 0

Ta otázka byla hodně troufalá. Ale pozor - rozhodně nebyla mimo mísu. Možná jen, kdyby byla položena o pár let později... Jeden ze zámořských reportérů, zřejmě fascinován výkony Maxe Domiho v poslední sezoně, vytasil na tuto dvacetiletou naději "Pouštních psů" následující otázku: "Vidíte se Maxi jako budoucí tvář klubu?"


Max Domi byl zaskočen. Překvapen. Možná trošku šokován. Ale v klidu odpověděl: "Pořád jsem jenom kluk, jsem ještě hodně mladý. Teprve se mezi profesionály učím, hledám svoji cestu," řekl jeden z nejlepších nováčků NHL 2015/2016. "O takových věcech ani nepřemýšlím."

Jestliže "nepřemýšlí" on, Shane Doan ano.

"Má osobnost, schopnosti lídra. Prostě vše, co je k roli vůdce týmu potřeba," konstatoval nynější kapitán Coyotes. "Hráčům často kombinace talentu a vůdčí osobnosti chybí. On má obě vlastnosti. Myslím si, že se s touto pozicí sžil, je s ní v pohodě. Zvládá to."

Doan ví, o čem mluví. Právě on je nynější tváří Arizony číslo jedna (vlastně od té doby, co se Desert Dogs přestěhovali do Glendale v roce 2003). V historii organizace toho pro "Kojoty" žádný jiný hráč tolik neudělal.

Max Domi"Když se podíváte na chlapa jako je 'Doaner'... On je v lize snad už milion let a pořád se snaží být lepším hráčem," ocenil "Domes" svého devětatřicetiletého spoluhráče z útoku. "Máme štěstí, že je tady pořád s námi."

Všeobecně se má za to, že poté, co Shane Doan u Yotes skončí (nebo jinak - ukončí kariéru), stane se novým kapitánem Arizony Oliver Ekman-Larsson. Švédský obránce je považován za aktuálně nejlepšího playera "Pouštních psů" a platí za elitního beka celé NHL. "OEL" velmi dobře vychází s novináři, fanoušky a nedávno dokonce přišel s tím (konkrétně za Olivií Camposovou - ředitelkou oddělení vztahu s veřejností v klubu Coyotes), že by se rád ještě víc zapojil do dění v arizonské komunitě.

Jak však uvádí server arizonasports.com, forvard Max Domi má oproti zadákovi Oliveru Ekman-Larssonovi (jehož tamní lokální popularita je obrovská) větší marketingový potenciál/dosah a kvality "esoterického" charakteru. Domi se - mimo jiné - může také "snáz prodávat" i díky jeho rodné angličtině a "rozpustilému" úsměvu. Domi se navíc už nyní velmi aktivně a otevřeně zapojuje do diskuzí s veřejností ohledně boje se svou nemocí (cukrovkou).

"Skutečnost, že je (Domi) ochoten ukázat svoji zranitelnost, může vést k vytvoření silného emociálního spojení s fanoušky," pověděl David Eichler, spoluzakladatel a kreativní ředitel marketingové a PR společnosti Decibel Blue (pobočku najdeme i v Tempe). "Nepůsobí drsně, jako neporazitelný sportovec... Tyhle emoce pak mezi lidmi rezonují."

Domi s Madison Kazarianovou"Odvádí (v komunikaci s veřejností) neuvěřitelnou práci," říká Camposová. "Opravdu se zajímá o to, co lidé říkají nebo co si myslí. Sdílí s ostatními své zkušenosti se svou nemocí, respektive jak se během kariéry naučil s tímto problémem fungovat."

Domiho proaktivní přístup kladně hodnotí i Rich Nairn, viceprezident pro komunikaci v klubu Coyotes: "Na Maxovi je úžasné to, že když o své nemoci mluví s dětmi-diabetiky, dívá se na ně jako na své vrstevníky a když mu vyprávějí zase své příběhy boje s cukrovkou, nepoužívá slova vyjadřující lítost. Tímhle přístupem si Max děti získává a ony pak k němu mají ohromnou důvěru."

"Vlastně si ani nejsem moc jistý, jestli jsem nějak extra populární. Vždycky je ale příjemné, když si získáte přízeň fanoušků," řekl Max Domi. David Eichler na závěr dodal: "Obchodníci, pracovníci v marketingu donekonečna hledají někoho, kdo má tzv. faktor X. Možná je to jiskra v oku nebo něco jiného 'nehmotného'. Jednoduše něco, co vytváří rozdíl mezi hercem a filmovou hvězdou. Tenhle faktor nemají všichni. Ale když ho někdo má, poznáte to."

zdroj: arizonasports.com

zdroj foto 1: Keith Gillett/Icon Sportswire, foto 2: guardiandiabeticalertdogs.com, foto 3 (Domi s Madison Kazarianovou): nhlhockeywags.tumblr.com

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.