McKenzie suspendován za atak na OEL

Josef Hlaváč | 04. 01. 2014 | komentáře: 0

Vedení zámořské NHL se rozhodlo suspendovat útočníka Columbusu Dereka McKenzieho. Důvodem, proč se tak šéf disciplinární komise Brendan Shanahan rozhodl, jest atak dvaatřicetiletého útočného univerzála na obránce Phoenixu Olivera Ekman-Larssona. V samotném střetnutí hříšník McKenzie potrestán za svůj "počin" rozhodčími nebyl.


K incidentu došlo v rámci čtvrtečního vzájemného měření sil Coyotes - Blue Jackets. Z konkrétního hlediska se tak stalo zhruba v polovině první dvacetiminutovky.

McKenzie nic netušícího soupeře srazil na hrazení, dvaadvacetiletý talent švédského hokeje se skácel na led a otřesen "po vlastních" odešel do kabiny a z preventinvních důvodů už se do zápasu nevrátil. Pro arizonský oddíl tak kromě výsledku (0:2) další nepříjemnost.

Ekman-Larsson navíc v pátek, tedy den po utkání, neabsolvoval společný týmový trénink "Kojotů" před sobotním domácím kláním proti Philadelphii. Jeho návrat do sestavy kouče Davea Tippetta je tak s otazníkem. Prozatím je Ekman-Larssonovo zranění "oceněno" statutem day-to-day (ze dne na den).

Když už jsme u těch obránců Phoenixu - český reprezentant Zbyněk Michálek, který je pro zdravotní patálii v dolní polovině těla mimo hru od 17. prosince, v pátek s týmem trénoval zhruba 20 minut.

Video (zdroj youtube.com): McKenzie si vyšlápl na Ekman-Larssona

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.