Název farmy v AHL? Tucson Roadrunners!

Josef Hlaváč | 19. 06. 2016 | komentáře: 0

"Kojoti" budou mít od sezony 2016/2017 novou farmu v American Hockey League v arizonském městě Tucson. Tahle novinka je známá už několik týdnů... Dosud však nebylo zřejmé, jak se tým bude jmenovat a jaké bude mít logo. Nyní tyto informace spatřily světlo světa.


Takže - klub ponese název Tucson Roadrunners a logo vidíte na obrázku v tomto článku.

"Jsme velmi hrdí na to, že se náš tým v AHL bude jmenovat Tucson Roadrunners," řekl na oficiálním odhalení v Tucson Convention Center (domácím stánku Roadrunners) spolumajitel, prezident a generální ředitel "Kojotů" Anthony LeBlanc. "Klub bude stavět na místní hokejové tradici, která se datuje od roku 1967."

Jméno mužstva záložního oddílu Coyotes bylo vybráno z návrhů, jež vedení "Pouštních psů" přišly od veřejnosti v rámci vyhlášené soutěže (trvala dva týdny). Z konkrétního hlediska - od téměř 5 000 jedinců se sešlo zhruba 60 podob názvu klubu. A Roadrunners měli v korespondenci drtivou většinu. Z losování pak vzešel vítěz této soutěže - Paul Sheldon, který jako jednu z cen obdržel dvě permice pro nadcházející sezonu Tucsonu.

Logo Tucson Roadrunners"Podpora respektive odezva byla ohromná. Ten zájem lidí nás doslova zavalil," konstatoval LeBlanc. "Víme, že jsme vybrali správný název. Název, který vytvoří silné spojení s městem Tucson, odrazí naši hrdost a rozšíří dosah značky Coyotes."

Tucson Roadrunners budou hrát v Pacifické divizi AHL. Podoba dresů bude zveřejněna během léta. Domácí stadion Tucson Convention Center disponuje kapacitou kolem 6 700 diváků. Mimochodem - na výše zmíněné sobotní oficiální zveřejnění jména a loga mužstva bylo zvědavo 2 500 lidí.

"Účast byla neuvěřitelná," řekl starosta Tucsonu Jonathan Rothschild. "Upřímně řečeno, překročila moje očekávání. Tucson je sportovní komunitou. Jsme nadšeni, že tady máme profesionální hokejový tým. Vzrušující pocit. Image Tucsonu se zase o něco zvýší."

Pokud vám název Roadrunners něco říká, máte správné tušení - v roce 1967 totiž vznikl ve Phoenixu klub Phoenix Roadrunners bojující ve Western Hockey League (WHL). V roce 1974 se ale WHL rozpustila... Roadrunners však nikoliv! Začali hrát ve World Hockey Association (WHA) a pak v Pacific Hockey League (PHL). Do roku 1979.

Poloha Phoenixu a TucsonuO deset let později (1989) se Roadrunners vrátili jakožto součást soutěže International Hockey League (IHL) - do roku 1997. Návrat do Phoenixu pak Roadrunners ohlásili v roce 2005 coby členové East Coast Hockey League (ECHL) - do roku 2009.

"Historie Roadrunners je historií hokeje v Arizoně. Je důležité, že jak náš sport roste, vyvíjí se, nezapomínáme přitom ani na bohatou hokejovou historii. Legendární historii - v tomto státě, stejně tak jako v Tucsonu. Některé prvky loga Roadrunners jsou designově symetrické s logem 'Kojotů', pověděl LeBlanc a dodal:

Primárním motivem je divoký pták, jenž je připraven na akci, má na sobě dres, brusle a drží hokejku. Dres je podobný svršku Coyotes. Hlava, ocas, rukavice, kalhoty i štulpny mají barvu mědi odkazující na přezdívku státu Arizona - 'Měďový stát'. Zatímco dnes je horská oblast Tucsonu z velké části chráněnou památkovou zónou, v minulosti se zde těžilo velké množství mědi, ale i zlata, stříbra, olova a dalších kovů."

Poznámka: Roadrunner je pták s dlouhýma nohama žijící na jihozápadě Spojených států a v Mexiku. Živí se hlavně malými zvířátky, ptáky, ještěrkami, hady, pavouky, slípkany nebo štíry. Roadrunner svou chycenou oběť zabije tím, že ji drží v zobáku a několikrát s ní třískne o zem. Umí létat, ale značně omezeně. Spíš chodí po zemi. Také umí běhat, a to rychlostí až 20 km/h. Některé indiánské kmeny věřily, že roadrunneři jim poskytují ochranu před zlými duchy.

Dále čtěte: Yotes koupili Falcons. Nová farma v AZ? (19. 4.) x Coyotes? TOP zásoba talentů v NHL! (24. 5.)

VIDEO: VELKÁ SLÁVA V TUCSONU

zdroj: coyotes.nhl.com

zdroj foto 1: twitter.issuewiki.com

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.