News: Budoucnost Hanzyho, Michálek OUT

Josef Hlaváč | 17. 10. 2016 | komentáře: 0

Českému útočníkovi Martinu Hanzalovi se první zápas sezony opravdu povedl. Proti Philadelphii byl vidět! Rodák z Písku zapsal bilanci 1+1 a byl zvolen druhým nejužitečnějším hráčem sobotního večera. Po sezoně mu ale s Coyotes skončí smlouva. Podepíše novou?


"Tímhle bych se teď moc nechtěl zabývat... Vypouštím to z hlavy, jenom by mě to rozptylovalo," pověděl Martin Hanzal. "Chci se nyní soustředit čistě na hokej, pomoct týmu vyhrávat."

Devětadvacetiletý střední forvard je ve finálním roce svého pětiletého kontraktu za úhrnných 15,5 milionů amerických dolarů. Doufal, že o podobě nové spolupráce bude jasno před sezonou. To se nestalo. Nyní se tak zdá, že k dalším rozhovorům se obě strany dostanou až po aktuálním ročníku.

John Chayka"Chci tu (v Arizoně) zůstat. Takový byl před sezonou plán," řekl český reprezentant. Ten nevyšel - zřejmě z toho důvodu, že "Hanzyho" v minulosti často trápily zdravotní patálie. Vedení Yotes jednoduše nemíní riskovat, chce se ujistit, že Martinovy patálie pominuly. Proto se celá záležitost tak natahuje. "Ale chápu je (představitele AZ). Je to byznys. Uvidím, co se stane. Jak jsem řekl, rád bych zůstal, ale zároveň se chci nyní soustředit pouze na hokej."

"Je to v procesu. S 'Martym' a jeho agentem jsme v kontaktu. Nebudeme ale v této záležitosti dělat nějaká unáhlená rozhodnutí. 'Marty' je důležitou součástí našeho mužstva, dobrý hráč. Dal nám najevo, že s námi chce zůstat. Vynasnažíme se najít smysluplnou dohodu pro obě strany," vyjádřil se k tématu generální manažer John Chayka.

DALŠÍ NOVINKY:

Dylan Strome- Devatenáctiletý centr Dylan Strome vyhlíží debut v NHL. Proti Flyers nehrál, v úvodním klání sezony byl zdravým náhradníkem. Dočká se v úterý na ledě Ottawy? "Jsem zklamaný, pochopitelně," řekl Strome ke svému sobotnímu pobytu na tribuně. "Ale to je NHL, nejde o lehkou ligu. Musím na sobě dál pracovat, dělat to, co po mně budou chtít, a čekat na příležitost. Musím si ji zasloužit. Jakmile ji dostanu, nechám na ledě všechno."

- Anthony Duclair v sobotu absolvoval jubilejní 100. utkání v NHL.

- Coyotes vylepšili bilanci ze zahajovacích sezonních zápasů na domácím ledě na 8-2-0 (jde o statistiku od přestěhování klubu do Arizony v roce 1996).

- Shane Doan v sobotu proti "Philly" vsítil svoji 397. branku v kariéře v NHL. Kapitán Desert Dogs je tak tři góly od dosažení mety 400 tref (stal by se 92. hráčem v historii NHL, kterému se něco takového povedlo).

Laurent Dauphin- Dave Tippett se vyjádřil v tom smyslu, že z trojice centrů-nováčků Christian Dvorak, Dylan Strome, Laurent Dauphin má na pozici středního útočníka čtvrté lajny nejlepší předpoklady Dauphin (i když ten může nastupovat i na křídle). Stromeho a Dvoraka chce hlavní trenér využívat hlavně v prvních dvou - ofenzivnějších - útocích. S tím, že oba borce má kouč v plánu využívat na jejich původní pozici, tedy na postu centra.

- Stav na listině zraněných zapsaných obránců Kevina Connautona a Michaela Stonea se lepší. Je dokonce velmi pravděpodobné, že se dají definitivně do pořádku během nadcházejícího šestizápasového tripu Yotes. "Brzy se k nám připojí. Blíž návratu je ale přece jen Connauton (než Stone)," upřesnil Tippett.

- Útočník Jamie McGinn neodcestoval s týmem z důvodu zranění v horní polovině těla (status "ze dne na den") na výše zmíněný trip Coyotes po východním pobřeží. Nejbližší (úterní) zápas v Ottawě tak určitě vynechá. Existuje ale naděje, že se dá v brzké době přece jen zdravotně do pořádku a ke spoluhráčům se připojí o nějaký den později. Stihnout by tak třeba mohl už následující (čtvrteční) bitvu v Montrealu.

- Třiatřicetiletý český defenzivní zadák Zbyněk Michálek byl vedením Arizony poslán na farmu do Tucsonu (American Hockey League).

zdroj: nhl.com; coyotes.nhl.com; arizonasports.com

zdroj foto 1 (Michálek x Hanzal): USA Today Sports; foto 2 (Chayka): Norm Hall; foto 3 (Strome): Christian Petersen/Getty Images North America; foto 4 (Dauphin): Norm Hall

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.