News: Domi operován, Duclair kritizován

Josef Hlaváč | 12. 12. 2016 | komentáře: 0

Coyotes se v následujících několika zápasech musejí obejít bez jednoho ze svých nejlepších hráčů. Max Domi, druhý muž bodování AZ, totiž podstoupí operaci zraněné ruky. Odhadovaná doba rekonvalescence? Zhruba 6 týdnů!


Ke zdravotní újmě Max Domi přišel ve čtvrtek v duelu s Calgary. Konkrétně řečeno v bitce s Garnetem Hathawayem v závěru druhé třetiny (Domi se do zápasu po pěstní výměně již nevrátil). V sobotu ráno pak byl kanadský útočník zapsán na listinu zraněných playerů (v horní polovině těla) se statusem „z týdne na týden“. „Max je naším klíčovým hráčem. Je nešťastné přijít o takového borce... Na druhou stranu - nyní aspoň dostanou větší prostor jiní kluci,“ okomentoval ztrátu trenér Dave Tippett.

Mimochodem - Max Domi během oné bitky utrpěl šrám pod levým okem, takže se nejdříve začalo spekulovat, jestli náhodou neutrpěl otřes mozku. V sobotu večer však byl jednadvacetiletý rodák z Winnipegu spatřen, jak běhá po chodbě Gila River Areny...

Vedení „Kojotů“ zareagovalo na problém s dlouhodobou absencí Maxe Domiho povoláním Laurenta Dauphina z farmy v Tucsonu (v sobotu proti Nashvillu dal hned gól), z waiver listiny pak stáhlo dalšího forvarda Joshe Joorise. Před pár dny navíc „Pouštní psy“ posílil z Toronta Peter Holland, který však stále nemá vyřízená víza a pondělní bitvu v Pittsburghu tudíž zřejmě ještě nestihne.

Co se týče duelu s Penguins, otazník visí i nad účastí obránce Connora Murphyho, jenž kvůli zranění předčasně odstoupil ze sobotního střetu s Predators. Na celkově čtyřzápasový trip Desert Dogs spolu s týmem v každém případě neodcestoval. K ostatním spoluhráčům se ale na základě vážnosti zranění může připojit dodatečně, v průběhu tripu.

Zpět k Domimu. „Domesova“ indispozice paradoxně může pomoct jeho velkému kamarádovi Anthonymu Duclairovi - aby vůbec hrál, aby se vůbec objevil v sestavě. Aby se konečně probral! Dva z předchozích čtyř zápasů totiž „Duke“ proseděl pouze na tribuně jakožto zdravý náhradník. Důvod? Duclair nenaplňuje očekávání, jednadvacetiletý křídelník si v 25 utkáních připsal bídné 4 body (1+3).

Na to, že pravidelně nastupuje v prvních dvou lajnách a od Davea Tippetta tak dostává dost času na ledě, jde o hodně mizernou bilanci. Duclair je TOP 6 forvardem. A od takového útočníka se čeká, že bude dávat góly, bodovat. Anthony prostě musí efektivněji využívat svoji neskutečnou rychlost, schopnosti a pracovní morálku - k tomu, aby více generoval ofenzivní šance pro sebe i ostatní (aspekty jako fyzická hra a defenziva mají za úkol jiní borci v jeho lajně).

Nutno podotknout, že jisté rebelství si Duclair nese už od svého působení v juniorech. Za své "neprofesionální chování" byl například kritizován během působení v Quebec Remparts (QMJHL) - devět dnů poté, co byl "Duke" vyměněn do Arizony z NY Rangers před přestupovou uzávěrkou v roce 2015, ho trenér Quebeku nenasadil do zápasu proti Shawniganu (Anthony byl zdravým náhradníkem). Důvod? Dle zámořského média Journal de Montreal upadl Duclair u trenéra Philippa Bouchera v nemilost kvůli špatnému přístupu. Dva roky předtím ho nechal sedět ze stejných důvodů i tehdejší kouč Remparts Patrick Roy.

Pokud bude Anthony Duclair pokračovat v dosavadních (ne)výkonech, nemusí ho minout sešup na farmu. A nejde o žádnou sci-fi variantu. Vedení Yotes má dle podmínek NHL běžící lhůtu aktuálně trvající 39 zápasů, během kterých může „Dukea“ degradovat do AHL bez nutnosti toho, aby předtím musel projít listinou volných hráčů (waiverem). Využije toho generální manažer John Chayka? Jakmile Duclair odehraje dalších 40 a více duelů, bude už muset v případě odeslání na farmu waiverem projít.

Dave Tippett ve čtvrtek proti Calgary nasadil Anthonyho Duclaira do elitní lajny s Martinem Hanzalem a Tobiasem Riederem. S nadějí, že se probudí. Že v sobě oživí kouzlo loňské sezony, kdy coby nováček nastřílel 20 branek. Nefungovalo to. Při jeho vyloučení daly „Plameny“ gól, ke konci zápasu ho Tippett už ani nenasazoval. Celkem pak "Duke" v daném střetnutí odehrál 8 minut a 21 sekund, nejméně ze všech hráčů Coyotes (neberme v potaz minutovou stopáž Ryana Whitea, který kvůli trestům o celkové výši 19 minut ani nemohl být nasazován).

Po sobotním utkání s Nashvillem, kdy "pro jistotu" nehrál vůbec, "Duke" nebyl pro média k dispozici. Z arény totiž rychle prchl.

"Před první brankou v naší síti ztratil (Duclair) puk, fauloval a z přesilovky soupeře jsme pak inkasovali," kritizoval svého svěřence po zmíněném čtvrtečním zápase s Flames Dave Tippett. "Zatím není na takové herní úrovni, na jaké by měl být, na jaké by pro nás byl přínosný. Povzbuzujeme ho, hecujeme. Podstupuje tvrdé tréninkové dávky, chceme ho nakopnout. V současné chvíli však na tom není ideálně."

Blíží se Duclairovo "sesazení" do American Hockey League? Kdyby se nezranil Max Domi, bylo by to aktuální. Jinak řečeno - zdá se, že "Domesovy" zdravotní patálie Duclaira opravdu v prvním týmu "zachránilo". Na jak dlouho?

zdroj: coyotes.nhl.com; arizonasports.com

zdroj foto (Max Domi x Anthony Duclair): Christian Petersen/Getty Images North America

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.