News: Duke povolán, Burmistrov otřesen

Josef Hlaváč | 02. 03. 2017 | komentáře: 0

Anthony Duclair se vrací do NHL. Arizona ve středu 1. března povolala jednadvacetiletého útočníka z farmy v Tucsonu zpátky do prvního týmu. Na jak dlouho?


Kanadský křídelník odehrál za Roadrunners 16 zápasů, ve kterých si připsal 8 bodů za jeden gól a sedm asistencí. Před degradací do AHL "Duke" stihl v této sezoně NHL absolvovat 41 utkání s nelichotivou bilancí 1+7. Do zálohy v Tucsonu byl Anthony Duclair poslán právě kvůli mizerné produktivitě.

Kromě nevýrazného bodového příspěvku zapsal tento rodák z Montrealu ve zmíněných 41 duelech NHL bídnou procentuální úspěšnost střelby - 5,2 % (dohromady vyslal 58 ran). Oproti loňským 19 procentům tak jde o výrazný sešup...

Alex Burmistrov v nemocniciV důsledku Duclairova letošního strádání (jak v NHL, tak vlastně i v AHL) se tak hráčův přesun do hlavního mužstva "Pouštních psů" jeví jako tah trochu nelogický. Na druhou stranu - počínání vedení Coyotes v čele s generálním manažerem Johnem Chaykou si můžeme vyložit tak, že sezona je stejně v trapu a "proč tedy nedat Anthonymu druhou šanci?"

Sestava Arizony navíc utrpěla zdravotní šrám. I to hrálo v rozhodování managementu "Kojotů" roli. Úterní zápas v Bostonu totiž vinou otřesu mozku nedokončil Alex Burmistrov. Pětadvacetiletého ruského forvarda sestřelil obránce domácích Colin Miller.

K drsnému hitu došlo na začátku druhého dějství. Burmistrov obdržel nahrávku od Jakoba Chychruna a... prásk! Alex padl na led, několik minut se nehýbal. Na první pohled bylo jasné, že je otřesen. Na autora zákroku Colina Millera se nato jako první vrhl zmíněný nováček v NHL - osmnáctiletý obránce Chychrun.

"Alex byl ve zranitelné pozici, hlavu měl dole. Ale nemyslím si, že šlo o úmysl. Byl to tvrdý hokejový hit," řekl trenér Desert Dogs Dave Tippett. Miller od rozhodčích vyfasoval trest na pět minut a do konce zápasu. "Kdykoliv se stane něco takového, budete reagovat. Byl to nepříjemný moment... Zejména proto, že jsem to byl já, co jsem mu (Alexovi) přihrál," dodal Jakob Chychrun, jenž dostal dvě minuty za hrubost.

Centr Arizony opustil plochu zafixovaný na nosítkách, divákům v TD Garden zároveň stihl ukázat palce na znamení toho, že je OK. V danou chvíli se fanouškům Coyotes bezesporu musel vybavit obrázek z listopadu loňského roku, kdy podobně bohužel dopadl Brad Richardson (pro zlomeninu holenní a lýtkové kosti na pravé noze nehraje dodnes).

Mimochodem - "Richie" doprovází spoluhráče na aktuálním tripu. Je tak možné, jak ostatně prozradil v nedávném rozhovoru pro coyotes.cz, že by se v této sezoně ještě stihl v některém utkání základní části objevit. Uvidíme.

Alex Burmistrov byl ze stadionu ihned převezen do bostonské nemocnice k dalšímu vyšetření. Poté byl propuštěn. Spolu s týmem pak odletěl k dalšímu (čtvrtečnímu) zápasu do Buffala. Jeho zranění je nyní označeno statusem "ze dne na den".

zdroj: coyotes.nhl.com; arizonasports.com

zdroj foto 1 (Alex Burmistrov): John Tlumacki/Globe Staff; foto 2 (Alex Burmistrov v nemocnici): Instagram; foto 3 (Alex Burmistrov x Mike Smith): AP Photo/Charles Krupa

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.