News: Kemp prospektů, vtipálek Smith

Josef Hlaváč | 27. 06. 2017 | komentáře: 0

Od 26. do 30. června probíhá kemp nadějí Coyotes. Na Prospect Development Camp dorazilo 38 mladých hráčů včetně všech (devíti) borců, které Arizona draftovala na letošní dražbě talentů v Chicagu. Vedení klubu zároveň intenzivně hledá nového hlavního trenéra.


"Bude to super týden, poznám nové kluky. Musím tvrdě makat a novicům v kempu jít příkladem," řekl pro oficiální web "Kojotů" útočník Dylan Strome, který je na každoročním soustředění prospektů Desert Dogs už potřetí. Mimochodem - "Stromer" se zmíněného draftu v United Center zúčastnil osobně, aby tam podpořil svého mladšího bratra Matthewa (ze 106. pozice si ho vybrala Philadelphia).

Dylan StromeAle zpět do Arizony, konkrétně na stadion AZ Ice Peoria. Dvacetiletý kanadský centr Dylan Strome je jedním z pouhých třech hráčů na kempu, který už má jistou zkušenost s NHL (v poslední sezoně tam odehrál 7 zápasů). Těmi dalšími dvěma jsou Clayton Keller (3 duely) a Christian Fischer (7 utkání). Očekává se, že právě toto trio bude úplné junáky organizace Yotes během tohoto týdne vést/řídit - jak na ledě, tak mimo něj.

"Je to rozvojový kemp, nejde o kemp tréninkový," ujasnil situaci všem zúčastněným ještě před startem soustředění generální manažer Arizony Joh Chayka. "Ti hráči jsou tady proto, aby se učili, ptali a zlepšili. Každý z nich také dostane individuální plán, na co se zaměřit, co zlepšit. Hokej je tvrdý byznys, takže hráče budeme i hodnotit... Všichni tak teď mají šanci na nás zapůsobit, udělat dojem."

Clayton KellerVedle zmíněného Dylana Stromeho (3. hráč draftu 2015), Claytona Kellera (7. hráč draftu 2016) a Christiana Fischera (32. hráč draftu 2015) absolvuje Prospect Development Camp Coyotes například Pierre-Olivier Joseph (23. hráč draftu 2017), Nick Merkley (30. hráč draftu 2015), Filip Westerlund (44. hráč draftu 2017) nebo nedávno příchozí brankáři z NCAA Merrick Madsen s Hunterem Miskou.

"Podle mě máme jednu z nejlepších skupin prospektů v lize, jestli ne úplně tu nejlepší," má jasno John Chayka. "Vidím hodně dobrou partu... Máme i tři hráče, kteří už odehráli pár zápasů v National Hockey League. Dodají zkušenosti, vůdcovství. Vědí, jak to chodí, co tohle všechno znamená pro další vývoj hráče a jak důležitá je tvrdá dřina. Ostatním mladíkům se tak dostane dobrého vedení."

Pierre-Olivier JosephKemp proběhne pod taktovkou rozvojového kouče Desert Dogs Mikea Van Ryna a asistenta generálního manažera Stevea Sullivana. Chybět naopak bude trenér gólmanů Jon Elkin (s "Kojoty před pár dny prodloužil spolupráci o další rok), který je nyní zaneprázdněn vedením/organizací svých brankářských kempů v Torontu.

Na seznam všech pozvaných mladíků na kemp Coyotes se můžete podívat přes tento ODKAZ.

Hledání trenéra

Po vyhazovu Davea Tippetta Arizona hledá nového hlavního trenéra. Jedním z top kandidátů je podle serveru arizonasports.com Todd Nelson, doposud šéf střídačky úspěšného celku Grand Rapids (American Hockey League), letošního vítěze Calder Cupu. Pro informaci - Griffins jsou farmářským klubem týmu Detroit Red Wings.

Todd Nelson"Snažíme se najít kouče s výbornými komunikačními vlastnostmi. Někoho, kdo chce praktikovat rychlý tempo hokej a bude schopen pracovat s našimi mladými hráči, kterým určí takové 'klíčové' pozice (v sestavě), na nichž budou moci uplatnit své přednosti. Hledáme optimistu, který vidí sklenici poloplnou," zaparafrázoval si John Chayka. "Nahradit 'Tipa' ale není snadný úkol, je to pro mě velká výzva."

"Vtipný" Smith

O rozruch se postaral Mike Smith, jenž v polovině června přestoupil do Calgary. Bývalá dlouholetá gólmanská jednička Arizony a jeden z top brankářů NHL v práci s holí vypustila v rozhovoru pro jednu rozhlasovou stanici z Calgary jednu (pro fanoušky "Pouštních psů" ale ne moc srandovní) poznámku o neproduktivní ofenzivě Coyotes (odkaz na záznam vysílání):

"Těším se na to, že když teď někomu (z hráčů Flames) přihraji, je velká šance, že ten kluk bude i skórovat," řekl kanadský strážce svatyně pro SportsNet 960 The Fan. Po chvilce pak s úsměvem zavtipkoval: "Řekl jsem to v živém vysílání?"

Mike Smith je pro svou upřímnost znám, ale touto jedovatou poznámkou bezesporu negativně zasáhl nemalé množství jeho fanoušků v Arizoně. Příště by mohl být přece jen trochu citlivější... Útok "Kojotů" v čele s Derekem Stepanem, Maxem Domim nebo Tobiasem Riederem by mu na druhou stranu mohl ukázat, že sezona 2017/2018 bude z ofenzivního hlediska o něčem úplně jiném než dosud.

Video: Coyotes draftovali z 23. příčky Pierre-Oliviera Josepha

zdroj: coyotes.nhl.com; arizonasports.com

zdroj foto 1: Norm Hall; foto 2 (Dylan Strome): Norm Hall; foto 3 (Clayton Keller): Norm Hall; foto 4 (Pierre-Olivier Joseph): Norm Hall; foto 5 (Todd Nelson): mlive.com

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.