News: Shinnimin IN, Stone nej blokař NHL

Josef Hlaváč | 28. 11. 2014 | komentáře: 0

Brendan Shinnimin se v brzké době může dočkat premiéry v NHL, v pátek si tohoto mladíka vytáhlo vedení Arizony ze záložního oddílu Portland Pirates (AHL).


Podle posledních informací si Brendan Shinnimin připíše debut v nejprestižnější soutěži světa už tuto sobotu 29. listopadu. "Kojoti" mají na programu domácí klání proti Calgary Flames a podle předběžné sestavy figuruje třiadvacetiletý kanadský rodák z Winnipegu ve třetí útočné formaci na - ač jde o rozeného centra - levém křídle vedle Sama Gagnera a Martina Erata.

"Snažíme se v našich ofenzivních vozbách najít ten správný mix," stroze okomentoval důvod oživení soupisky o novou tvář hlavní kouč The Desert Dogs Dave Tippett.

Brendan Shinnimin se součástí organizace Arizona Coyotes stal podpisem smlouvy dne 2. března 2012. Do NHL nikdy draftován nebyl. V rámci dosavadního průběhu ročníku American Hockey League si v 19 zápasech připsal 14 kanadských bodů za 4 branky a 10 asistencí, čímž zaujal pozici druhého nejproduktivnějšího borce družstva Portland Pirates. Účast na ledě při vstřelených a obdržených brankách vyšponoval do kladných hodnot (+3).

DALŠÍ NOVINKY:

- V pátek lehce a krátce potrénoval David Moss (útočník zapsaný na listině dlouhodobě zraněných hráčů), naopak i nadále chyběl obránce Brandon Gormley (taktéž mimo hru v důsledku zdravotních patálií).

- Zadák Michael Stone, který si v úterním duelu proti Coloradu připsal svůj čtvrtý vícebodový zápis v kariéře v NHL (za bilanci 1+1), doposud zablokoval plných 64 soupeřovic střel - z tohoto hlediska mu patří první příčka v soutěži.

- Kapitán Shane Doan nastoupil v kanadsko-americké lize už k 1338 zápasům. Pokud odehraje všechna zbývající klání letošní sezóny, posune se v historickém žebříčku NHL na 34. pozici s 1397 odehranými starty. Rekord Národní hokejové ligy drží Gordie Howe s 1767 duely.

zdroj: coyotes.nhl.com, azcentral.com

zdroj foto: AJ/Yotesgurl Photography

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.