News: Tobi má víza, trénink rýsuje lajny

Josef Hlaváč | 13. 10. 2016 | komentáře: 0

Po sálodlouhém jednání uzavřel Tobias Rieder smlouvu s Arizonou teprve minulý týden. K týmu se ale připojil až tuto středu... Důvod? Neměl víza. Nyní se problém s absencí pracovního povolení konečně vyřešil a populární "Tobi" tak už polyká tréninkové dávky s ostatními spoluhráči.


Když jste holt z Německa, podepsat kontrakt se svým zaměstnavatelem nestačí... Abyste mohl svou práci v zámoří vykonávat (v tomto případě pro Coyotes v americkém státě Arizona), potřebujete ještě jeden neméně důležitý dokument. "Jsem rád, že už jsem tady," oddechl si po úspěšném vyřízení víz Tobias Rieder, který se ve středu poprvé sklouzl na ledě Gila River Areny před startem sezony NHL 2016/2017. Do Valley přicestoval v úterý.

A co se tedy "Tobimu" stalo? Uvízl v Kanadě, v Calgary. Doslova. Do tohoto města zamířil tento třiadvacetiletý forvard po Světovém poháru 4. října a připojil se k ostatním členům Desert Dogs. "Kojoti" tam totiž měli na programu přípravné utkání proti Flames. Do něj ale Rieder ještě nezasáhl - po náročném SP a cestování dostal volno. Měl hrát až pak, doma v rámci závěrečné přípravy proti San Jose. Ale... Když podepíšete novou smlouvu, ale nemáte vyřízená víza, odletět z Kanady do Spojených států prostě nejde.

Tobias RiederPracovní povolení měl Rieder původně dostat minulý pátek. Celá záležitost se však nečekaně protáhla... a nakonec vyřešila až toto úterý. Kdyby ale v pondělí nebyl v Kanadě Den díkůvzdání, víza mohl "Tobi" dostat už o den dřív. "Pár cviků jsem si střihl přímo v hotelu (v Calgary). Neměl jsem však u sebe své vybavení, nebylo v plánu zůstat tam tak dlouho. Venku byla zima, navíc sněžilo... takže tam nebylo moc co dělat," řekl Rieder ke svému prodlouženému pobytu na chladném severu.

Pořádný tréninkový dril si "užil" až ve středu - na ledě v Gila River Areně se proháněl spolu s centrem Christianem Dvorakem a pravým křídlem Anthony Duclairem. Další útočné trojice mimochodem tvořili Max Domi - Martin Hanzal - Radim Vrbata a Jordan Martinook - Brad Richardson - Shane Doan. Střední útočníci Dylan Strome a Laurent Dauphin pak kooperovali s křídelníky Lawsonem Crousem a Ryanem Whitem.

Dave Tippett x Tobias Rieder"Bylo to v pohodě," okomentoval trénink Rieder. "Samozřejmě, když na bruslích nestojíte čtyři dny, trošku to na začátku drhne. Ale už mám (letos) za sebou 15 zápasů... Je jen otázkou času, respektive několika tréninků, abych se do toho zase dostal."

Oproti minulé sezoně se nyní předpokládá, že Rieder bude spoluhráče v lajně v ročníku novém víc střídat (v sezoně 2015/2016 byl "Tobi" nedílnou součástí TOP 6 forvardů a na ledě tvořil útok s Hanzalem a Duclairem). "Budu hrát tam, kde mě bude potřeba, kde mě postaví," ujistil univerzál Rieder. "V přesilovce, v oslabení... Můžu hrát kdekoliv. Uvidíme, jak to nakonec bude v sezoně vypadat."

Středečního ranního "protažení" hráčů Arizony v domácí hale se nezúčastnil forvard Jamie McGinn, kterého trápí blíže nespecifikované zranění v horní polovině těla. Do prvního (sobotního) zápasu "Pouštních psů" v sezoně (doma proti Philadelphii) by ale nastoupit mohl. Výsledky úterních zdravotních testů totiž ukázaly, že McGinnovo zranění není tak vážné. Další info o jeho zranění dostane trenér Dave Tippett ve čtvrtek.

Tobias Rieder is back:

zdroj: coyotes.nhl.com; arizonasports.com

zdroj foto 1: mynhltraderumors.com; foto 2: Kevin Sousa/USA TODAY Sports; foto 3: Mathieu Belanger/Getty Images

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.