Nová éra začla, Vrbič se nesmál

Josef Hlaváč | 05. 10. 2013 | komentáře: 0

(+ VIDEO) To bylo slávy. Bouřlivé ovace fanoušků doprovázel start prvního utkání Phoenixu v rámci právě započatého ročníku NHL 2013/2014 proti New York Rangers. K symbolickému úvodnímu buly na ledě vyprodané (17.125 diváků) Jobing.com Areny v městské části Glendale se do řady poslušně seřadili všichni členové IceArizona, společnost nových majitelů arizonské organizace.


Tu čest vhodit kotouč mezi oba lídry mužstev (kapitána Shanea Doana z Coyotes a zastupujícího kapitána Brada Richardse z Rangers) měl jeden z nich - W.R. "Bill" Dutton.

"Byl to opravdu parádní zážitek, když se všichni majitelé na ledě objevili," konstatoval po zápase hlavní trenér "Kojotů" Dave Tippett. "Při cestě zpátky z ledu na nich bylo vidět, že žijí svůj sen. Stejně jako žijeme my ten svůj, když máme takovou práci. To je dobrá kombinace. Člověk se hned cítí v pohodě."

"Vidět pohromadě všechny ty lidi, kteří klub koupili a udrželi ho ve Phoenixu, bylo neuvěřitelné," připojil se v podobném pozitivním duchu ke svému nadřízenému gólman The Desert Dogs Mike Smith. "Reakce, kterou si pánové vyslechli z davu, byla zasloužená."

Ještě před začátkem zápasu proběhla v útrobách Jobing.com Areny tisková konference, které se zúčastnili šéf NHL Gary Bettman, předseda představensta a guvernér Yotes George Gosbee a prezident klubu Anthony LeBlanc.

"Jsem rádi, že jsme celý obchod dokázali dotáhnout do zdárného konce. Pro fanoušky, hráče, organizaci Coyotes a celou místní komunitu," konstatoval Gosbee a doplnil: "Myslím, že máme dobrý produkt." Své si řekl i Bettman: "Je to úsvit nové éry s předzvěstí mimořádně úspěšného období pro hokej v poušti."

Sami hráči slavnostní den nepokazili. Duel proti "Jezdcům" zvládli, při triumfu 4:1 se čistým hattrickem blýskl Radim Vrbata. Dvaatřicetiletý rodák z Mladé Boleslavi byl zvolen nejužitečnějším playerem klání.

Druhý v pořadí nejlepších hráčů čtvrtečního utkání Mike Smith se na první výhře Coyotes v sezóně podílel 23 zásahy. Pro úplnost, třetím top borcem souboje se stal také jeden z členů domácí stáje - obránce Oliver Ekman-Larsson.

Mimochodem, Vrbata tento ročník začal tak, jak zakončil ten uplynulý - třígólovým zápisem. Ten se mu totiž povedl i v rámci posledního klání ročníku 2012/2013 proti Anaheimu (27. dubna).

"Je to dobrý start do sezóny. Beru to," pověděl český reprezentant na margo vítězství proti Rangers. "Vlítli jsme na ně, hráli jsme naši hru po většinu večera. Prostě tak, co je potřeba k výhře. Je skvělé dát hattrick, ale byla paráda vidět, jak jsme zápas odmakali jako tým a dokázali porazit super mančaft."

I když Vrbata střílí jeden gól za druhým (za předchozí čtyři roky dal v dresu Yotes celkem 90 gólů, žádný jiný "Kojot" nedal ve zmíněném období více), nepodléhá při svých trefách emocím. "Lidé kolem mne mi říkají, že bych se měl usmívat, když dám branku. Já se samozřejmě směji, ale uvnitř. Jsem šťastný, když vstřelím gól. Ale nechci na sebe zbytečně moc strhávat pozornost," dodal Vrbata skromně. "Zaznamenal jsem, že Brett Hull kdysi řekl: ´Pokud moc slavíte, soupeř zpozorní a bude si vás více všímat.´ Myslím, že na tom něco je."

Pochvalu Radim Vrbata sklidil po utkání od kouče Tippetta: "Bude to O.K., pokud v příštím střetnutí vstřelí gól namísto tří. S tím už dokážeme pracovat," zažertoval. "Odvedl pro nás dobrou práci. Vůbec celá lajna (s Korpikoskim a Hanzalem) hrála skvěle, i když nastupovala proti jejich první pětce celý zápas."

V zámořských médiích v čele s azcentral.com zároveň probleska informace, že generální manažer "Kojotů" Don Maloney zahájil jednání s Vrbatovým agentem Richem Evansem ohledně podoby nového kontraktu. Ten současný totiž mezi oběma stranami vyprší už na konci letošní sezóny. Pravý křídelník si díky závěrečnému roku smlouvy přijde na základním platu na 3 milióny amerických dolarů. Pokud k dohodě nedojde včas, 1. července 2014 Vrbata nabyde statutu nechráněného volného hráče.

"Radim se teď chce hlavně soustředit na hru," řekl Evans. "S organizací (Coyotes) jsme na toto téma měli před startem ročníku nějaké diskuze, ale nyní bych do detailů nechtěl zacházet. K podepsání smlouvy jednání nevedla a druhé straně jsme tak dali najevo, že Radim smlouvu tedy nyní řešit nebude a svoji pozornost raději zaměří na hru samotnou. Jakékoliv potenciální diskuze na téma nové smlouvy by ho jen zbytečně rozptylovaly."

Video (zdroj youtube.com): Sestřih zápasu Phoenix Coyotes - New York Rangers

Video (zdroj youtube.com): Bitkařská vložka mezi Martinem Hanzalem a Rickem Nashem

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.