Novým GM Coyotes se stal John Chayka!

Josef Hlaváč | 05. 05. 2016 | komentáře: 0

Je rozhodnuto. Novým generálním manažerem Arizona Coyotes se stal John Chayka! Tedy chlapík, kterému je pouhých 26 let! Mladý Kanaďan nahradil ve funkci Dona Maloneyho, který dostal 11. dubna padáka.


John Chayka dosud plnil v organizaci "Pouštních psů" (od loňského léta) roli analytického experta a asistenta generálního manažera... a teď se stal suverénně nejmladším GM v lize (aktivním i v celé historii NHL)! 27 let Chayka oslaví 9. června. Druhým nejmladším GM je nyní chicagský Stan Bowman (42 let).

Jen pro srovnání - kapitánovi Desert Dogs Shaneu Doanovi je v tuto chvíli 39 let!

Specialista na podrobné statistiky se narodil 9. června 1989 v Lincolnu. V roce 2004 vystudoval University of Western Ontario. V roce 2009 založil (spolu s několika dalšími spolupracovníky) firmu Stathletes - hokejově zaměřenou analytickou společnost s aktuálně více než 50 zaměstnanci.

John ChaykaTo, že se majitelé "Kojotů" nakonec rozhodli tak, jak se rozhodli, ale není zase tak překvapivé (šokuje spíš jen věk). Chayka se totiž do sítě spekulací na možné usednutí do křesla GM Yotes dostal prakticky ihned po propuštění Dona Maloneyho. K dalším vážným adeptům na uvolněné místo se zařadil generální manažer Toronto Marlies (AHL) - devětadvacetiletý Kyle Dubas (ten však posléze prohlásil, že se na post GM ještě necítí připraven).

A důvod? Proč zrovna tihle dva?

Oba pánové patří k analytickým guru, bláznům do statistik. A přesně tyto charakteristiky, znalosti zajímají nejvyšší muže "Pouštních psů." Jeden ze spoluvlastníků klubu Anthony LeBlanc se v posledních týdnech několikrát nechal slyšet, že právě tímto směrem (sázkou na experty na analýzy, čísla apod.) se míní klub vydat.

Zámořská média navíc přinesla informaci, že hlavní trenér Dave Tippett prodloužil v Arizoně smlouvu o dalších pět let a v týmu bude mít významnější roli, respektive větší slovo při rozhodování o podobě soupisky mužstva (má výrazně kooperovat s nově povolaným Johnem Chaykou). "Kojoti" prý zároveň hledají zkušeného asistenta GM, který bude Chaykovou pravou rukou, rádcem a pomocníkem.

zdroj: usatoday.com, yahoo.com, thebiglead.com

zdroj foto 1: Christian Petersen/Getty Images; foto 2: Getty Images

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.