Parsons koupil Westgate. A co Coyotes?

Josef Hlaváč | 07. 08. 2018 | komentáře: 0

Společnost AEG Facilities, která má na starosti fungování/provoz stadionu Gila River Arena, oznámila, že správu domácího stánku Desert Dogs bude oproti původnímu plánu vykonávat až do 30. června 2026 (dosavadní smlouva měla vypršet v roce 2021). Na prodloužení spolupráce o dalších pět let se společnost domluvila s městem Glendale.


Gila River ArenaGlendale, kde aréna leží, nyní platí společnosti AEG 5,6 milionů dolarů ročně za správcovství Gila River Areny. Tento výdaj je (stále však ne dostatečně) kompenzován sdílenými výnosy z akcí, které se v hale konají - koncerty, zápasy NHL a podobně.

Současná smlouva mezi AEG a městem Glendale byla podepsána v roce 2016 na pět let, tedy do roku 2021. Spolupráce ale bude pokračovat i dál. Prodloužení o dalších pět let odsouhlasil Kevin Phelps, správce Glendale - s tou podmínkou, že AEG nainstaluje do arény nový vysoce technologický LED osvětlovací systém.

Kevin Phelps je s prací společnosti AEG spokojený. Aby taky ne. Město Glendale díky ní získalo v prvním roce kontraktu do rozpočtu 1,6 milionu USD, ve druhém roce 1,68 milionu. Odhady přitom mluvily o částce jen 1 milion. Suma sumárum - s ročními (výše zmíněnými) náklady 5,6 milionů dolarů za správu Gila River Areny vykázalo Glendalo čistou ztrátu 4 miliony v roce prvním a 3,92 milionů dolarů v roce druhém.

Pro srovnání: Za hospodářský (fiskální) rok 2015 Arizona utržila čistou ztrátu 10 milionů dolarů, za rok 2011 dokonce 22,8 milionů! Jde tak o významný progres. Proč? Protože více koncertů, akcí, prodaných vstupenek... "V řízení arény (AEG) přinesla novou úroveň sofistikovanosti," uvedl na to konto Phelps.

O prodloužení smlouvy o správcovství Gila River Areny AEG stála z toho důvodu, že v oblasti právě kolem domova pouštních psů, Westgate Entertainment District (v tomto obchodním/zábavním centru se aréna nachází; lokalita měla původně název Westgate City Center) a města Glendale vidí potenciál. A to i přesto, že kojoti hledají jiné místo pro vybudování nového stadionu. "Nad tím takhle nepřemýšlíme. Co se má stát, stane se," okomentoval situaci ohledně budoucího stěhování Yotes z Glendale generální manažer Gila River Areny a viceprezident pro plánování v AEG Dale Adams.

Onen potenciál vidí i jistý Bob Parsons, byznysmen, jenž nedávno koupil zmíněný Westgate Entertainment District za 133 milionů dolarů (a to byl, dle zámořských informací, velmi výhodný deal). O Parsonsovi, majiteli firmy YAM Properties, zakladateli GoDaddy (registrace domén) a podnikateli s jměním ve výši 2,6 miliard USD (!), se mimochodem mluví i o jako možném novém (minoritním) vlastníkovi Coyotes. Což by vlastně bylo celkem logické, když koupil obchodní komplex, kde se rozprostírá Gila River Arena...

Jenže - pokud by podíl v klubu AZ Parsons skutečně od Andrewa Barrowaye koupil, asi by nechtěl, aby kojoti hráli někde jinde než právě v Gila River Areně v Glendale. Vždyť kdo by pak Westgate navštěvoval? Kdo by tam nakupoval, jedl v restauracích, pil v barech, když ne hokejoví fanoušci, resp. Parsonsův hlavní nájemce? Takových koncertů tam zase tolik není...

zdroj: vavel.com

zdroj foto (Gila River Arena): aegworldwide.com

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.