Patterson prezidentem, Chayka povýšen

Josef Hlaváč | 13. 07. 2017 | komentáře: 0

Už žádný LeBlanc, Drummond nebo Gosbee. Jediným majitelem „Kojotů“ se stal Andrew Barroway, jenž definitivně odkoupil podíly všech dosavadních minoritních vlastníků klubu. Celou transakci posvětí do konce tohoto měsíce Rada guvernérů NHL. Americký byznysmen se zároveň zavázal, že tým z jihozápadu Spojených států nepřestěhuje.


Obchodní skupina pod názvem IceArizona, která organizaci Coyotes koupila od NHL v srpnu 2013, tak už nebude mít s Desert Dogs nic společného. Z konkrétního hlediska se svého vlastnického podílu „vzdali“ (samozřejmě za nemalý peníz) pánové George Gosbee, Gary Drummond, Anthony LeBlanc, David Duckett, Bill Dutton, Craig Stewart, Scott Saxberg, Robert Gwin a další.

„Reorganizace je snahou o konsolidaci a posílení vlastnické struktury, která byla narušena různými spory mezi stávajícími majitely,“ řekl zástupce komisaře NHL Bill Daly. „Jsme přesvědčeni, že tento krok postaví Coyotes do lepšího světla v rámci nalezení dlouhodobého řešení působení týmu ve Valley (část Phoenixu).“

Anthony LeBlancZámořské zdroje v čele s arizonasports.com uvádí, že Andrew Barroway by do budoucna mohl do klubu přivést další/jiné investory. O „Kojoty“ prý mají v poslední době zájem dvě podnikatelské skupiny. S tím, že by od Barrowaye, který do AZ vlastnicky vstoupil v roce 2014 (kdy od výše zmíněné skupiny IceArizona získal podíl ve výši 51 %), rády odkoupily buď celý klub, nebo pouze jeho část.

Aktuální prioritou č. 1 pro manažera hedgeových fondů z Philadelphie je každopádně nalezení nového domova pro „Pouštní psy“ – v důsledku sporů se zastupiteli města Glendale totiž „Kojotům“ po následující sezoně 2017/2018 skončí nájemní smlouva ve stánku Gila River Arena (která však bude prodloužena po nezbytně dlouhou dobu, dokud se tým nepřestěhuje do jiné lokality přímo ve Phoenixu nebo blízkém okolí; v této souvislosti mimo jiné opět vyvěrají na povrch spekulace ohledně možné výstavby nového multifunkčního stadionu, který by „Kojoti“ sdíleli spolu s basketbalovými Phoenix Suns - mužstvo NBA v současnosti hraje v 25 let staré Talking Stick Resort Areně v centru Phoenixu).

Nynější změna vlastnické struktury Coyotes nebude mít žádný velký dopad na personální složení managementu AZ. Maximálně půjde o kosmetické úpravy. Třeba co se týče (ne)obsazené funkce prezidenta hokejových operací, kterou dosud vykonával Gary Drummond (jednu sezonu). Jen pro informaci - Drummond byl klíčovým spojencem trenéra a výkonného viceprezidenta hokejových operací Davea Tippetta (ten má s klubem smlouvu ještě na další čtyři roky).

Ahron CohenAsi „nejznámější tváří“ z řad dnes již bývalých minoritních vlastníků klubu však nebyl Drummond či Gosbee, ale... Anthony LeBlanc. Rodák z kanadského Québeku plnil roli prezidenta, generálního ředitele a zástupce guvernéra Andrewa Barrowaye. Před médii navíc v posledních čtyřech letech vystupoval za celou skupinu IceArizona coby její mluvčí. Šušká se, že by jeho nástupcem mohl být Shane Doan. Tedy pokud ukončí kariéru...

Doplnění článku 17. 6.:

Majitel, předseda a guvernér "Pouštních psů" Andrew Barroway v pátek oznámil několik změn ve složení managementu Coyotes. Za prvé - Anthony LeBlanc skončil (s okamžitou platností) v pozici prezidenta, generálního ředitele a zástupce guvernéra. Za druhé - Gary Drummond skončil (také s okamžitou platností) v pozici prezidenta hokejových operací.

Novou postavou v nejvyšším vedení Arizony je naopak Ahron Cohen, který bude vykonávat post generálního poradce a výkonného ředitele klubu. Kandidát na post generálního ředitele (který dosud zastával LeBlanc) se stále hledá. Post prezidenta hokejových operací (který dosud zastával Drummond) klub v tuto chvíli nechá neobsazen.

Výše zmíněný Ahron Cohen navíc bude - spolu s generálním manažerem Johnem Chaykou - zástupcem guvernéra Andrewa Barrowaye.

Doplnění článku 13. 7.:

Arizona našla "náhradníky" za odejitého Anthonyho LeBlanca a Garyho Drummonda. Funkci prezidenta a generálního ředitele Coyotes bude namísto LeBlanca nově vykonávat Steve Patterson. Pozici prezidenta hokejových operací, kterou plnil Drummond, si pak k dosavadní pozici generálního manažera přibere John Chayka. O změnách v managementu AZ informoval prostřednictvím oficiálního webu "Kojotů" majitel klubu Andrew Barroway.

Steve PattersonSteve Patterson platí za manažerskou kapacitu - v této souvislosti má za sebou více než třicetileté úspěšné působení v NFL, NBA, profesionálním hokeji, baseballu a atletice. Příklad? Výrazně se podepsal pod to, že se v Houstonu hraje NFL (Houston Texans). Následně se zasloužil i o to, že se právě v Texasu konal Super Bowl XXXVIII. Nebo když dělal generálního manažera Houston Rockets (NBA), získal klub pod jeho velením titul (v roce 1994).

Před nástupem do vedení Desert Dogs vykonával tento devětapadesátiletý absolvent Texaské univerzity (v roce 1984 vystudoval právničinu) pozici prezidenta společnosti Pro Sports Consulting, která poskytuje služby poradního charakteru firmám, vládním institucím, univerzitám či jednotlivcům, kteří provozují nebo se snaží koupit/prodat sportovní nemovitosti, respektive ideální lokality pro výstavbu/renovaci sportovních zařízení. Pro Sports Consulting svým klientům radí v oblasti návrhu, financování, vybudování a provozu sportovních areálů a jak nejlépe z nich maximalizovat příjmy.

Pattersonovou výhodou je určitě skutečnost, že nepřichází do neznámého prostředí - jistou dobu totiž pracoval v Sun Devil Sports Group (ředitel a viceprezident v rámci atletické části) na Arizonské státní univerzitě.

Video: Barroway oznamuje zisk všech akcií Coyotes

zdroj: arizonasports.com; sportsnet.ca; espn.com

zdroj foto 1 (Steve Patterson): David Wallace/azcentral sports; foto 2 (Anthony LeBlanc): Nick Oza/azcentral sports; foto 3 (Ahron Cohen): twitter.com; foto 4 (Steve Patterson): fiveforhowling.com

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.