Phoenix dvakrát přejel Kings

Josef Hlaváč | 16. 09. 2013 | komentáře: 0

Phoenix Coyotes mají za sebou první dva přípravné zápasy před startem základní části sezóny NHL 2013/2014. Oba proti Los Angeles a oba s vítězným koncem pro arizonskou organizaci!

The Desert Dogs se rozdělili na dva týmy - první skupina nastoupila proti Kings v domácí Jobing.com Areně, ta druhá proti podobně rozdělené grupě "Králů" naopak ve Staples Center v Kalifornii.

Phoenix - Los Angeles 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
Branky: 13. Szwarz (McMillan) GO, 22. Boedker (Doan, Yandle) GP, 38. Doan (Vrbata, Yandle) GP, 46. Yandle (Hanzal, Domi) - 1. Pearson, 3. Kozun. Diváci: 6.270
3 hvězdy zápasu: 1. DOAN (PHX), 2. BOEDKER (PHX), 3. CONNOR MURPHY (PHX)

Poznámka:
- Utkání nedohrál obránce Yotes Rostislav Klesla. Českého beka srazil v čase 9:44 tvrdým hitem Jordan Nolan a ledovou plochu opustil na nosítkách.
- První dvě třetiny odchytal za Phoenix Mike Smith. Do třetí třetiny se postavil prospekt Mike Lee.

Los Angeles - Phoenix 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
Branky: 50. Vojnov - 8. Brule (Rundblad, Werek), 12. Klinkhammer (Rundblad, Brown), 39. Yip (Miele, Latendresse), 42. Yip (Latendresse, Rundblad), 49. Latendresse (Miele, Yip). Diváci: 12.988
3 hvězdy zápasu: 1. YIP (PHX), 2. RUNDBLAD (PHX), 3. GREISS (PHX)

Redukce soupisky Phoenixu (z 58 hráčů na 50): Do Portlandu (AHL) byli posláni útočníci Kyle Hagel, Keven Veilleux, Brenden Walker a obránce Greg Coburn. Do juniorů se vrátili forvardi Laurent Dauphin, Yan-Pavel Laplante, zadák Justin Hache a brankář Brendan Burke