Phoenix zahajuje pětizápasový trip

Josef Hlaváč | 05. 10. 2013 | komentáře: 0

Sobotním zápasem na ledě San Jose zahajují "Kojoti" pětizápasový trip po kluzištích soupeřů. Družina kouče Davea Tippetta se sice po dnešním klání vrací domů, hned v pondělí však míří směr východní pobřeží Spojených států - tam se následně střetne s Islanders (úterý), Detroitem (čtvrtek), Philadelphií (pátek) a Carolinou (neděle).


Fanoušci Phoenixu si na své miláčky budou muset počkat až do 15. října. Ten den se v Jobing.com Areně představí v souboji proti Ottawě. V rámci uplynulého ročníku NHL byla bilance Coyotes na soupeřovic ledě následující: 7-10-7.

"Pro náš tým půjde o dobrou výzvu. Zjistíme, jak na tom jsme," okomentoval trip trenér Dave Tippett. "Musíme hrát tvrdě, disciplinovaně. Naše ofenzivní stránka nebyla minulou sezónu při zápasech venku ideální. Právě tohle musíme zlepšit, pokud chceme být při tripech lepší než loni."

V San Jose ale nečeká pro kapitána Shanea Doana a spol. nic jednoduchého. Co se statistik týče, jsou na tom Sharks jednoznačně lépe - bilance "Žraloků" v domácím stánku HP Pavilion z posledních 21 vzájemných zápasů s "Kojoty" činí 16 výher a jen dvě porážky po základní hrací době!

Phoenix však doufá, že negativní bilanci trošku upraví. Bude spoléhat především na střelce Radima Vrbatu, který se (po úvodním utkání letošního ročníku proti New York Rangers) stal od roku 1988 (Luc Robitaille) prvním hráčem v NHL, jenž hattrickem končil jednu sezónu a třígólovým zápisem pak odstartoval tu následující. "Vrbič" je navíc vůbec prvním playerem historie organizace Coyotes, který se v prvním duelu sezóny prezentoval hattrickem.

Naopak v kádru Yotes bude i nadále absentovat obránce Rostislav Klesla. Český zadák utrpěl před startem ročníku otřes mozku, zdá se však, že jeho zdravotní stav se den ode dne lepší. Při pátečním tréninku měl Klesla od klubových lékařů povolen fyzický kontakt. V sestavě hostů se neobjeví ani útočník Paul Bissonnette, který si odpyká druhý díl dvouzápasové suspendace. Na straně San Jose budou pro zranění chybět forvardi Adam Burish, Raffi Torres a Martin Havlát.

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.