Podepsáno: Yotes za rok opustí Glendale!

Josef Hlaváč | 13. 05. 2016 | komentáře: 0

Je to definitivní. "Kojoti" odehrají poslední ročník v Gila River Areně. Jestli dosud existovala byť jen jednoprocentní šance, že se Arizona Coyotes domluví s radními města Glendale na další spolupráci, respektive na nové nájemní smlouvě (ta současná vyprší po sezoně 2016/2017), nyní už to neplatí.


Důvod? "Rozlučkový dvoustránkový dopis", který ve čtvrtek 12. května poslal spolumajitel, prezident a generální ředitel Desert Dogs Anthony LeBlanc městskému správci Glendale Kevinu Phelpsovi. "Jednoduše řečeno - Arizona Coyotes mají v úmyslu opustit Glendale co nejdříve to bude možné," citoval ve stručnosti server abc15.com plány vedení Yotes, které v dopise adresovaném zástupcům Glendale zformuloval LeBlanc.

Svým psaním LeBlanc reagoval na jiný dopis, který dne 26. dubna poslal výše zmíněný Phelps Edu Zuercherovi - správci města Phoenix. V něm totiž stojí, že situace ohledně (ne)stěhování "Kojotů" z Glendale není tak žhavá, že se vlastně nic tak hrozného neděje a diskuze mezi oběma znesvářenými stranami probíhají v optimistickém duchu...

Kevin Phelps"Ten dopis, který byl panu Zuercherovi zaslán, vyvolává dojem, že představitelé Glendale se situací ohledně podoby nové nájemní smlouvy zabývají způsobem, že mezi námi a městem probíhá nějaký trvalý intenzivní dialog," líčí LeBlanc. "Jenže to není pravda. Víme to my, víte to i vy (zastupci Glendale). Jednání prostě žádná nejsou."

Anthony LeBlanc se s tím v dopise vůbec nepáral. Člen nejvyššího vedení Coyotes v něm znovu všem zastupitelům Glendale připomněl, že loňské (červnové) zrušení původní nájemní smlouvy na 15 let (a o několik týdnů později její přepracování na dva roky s expirací v roce 2017) bylo přímou ranou do vazu. Poslední kapkou (jedna poznámka - existovala možnost, že se Yotes budou proti rozhodnutí Glendale bránit soudně; nakonec tak ale neučinili z důvodu hrozby mnohamilionových soudních nákladů).

Výše zmíněné předčasné ukončení nájemní smlouvy (ze strany Glendale navíc provedeno bez jakéhokoliv předchozího varování!) je a zůstává tím stěžejním důvodem, proč se "Kojoti" z West Valley pakují. Vztahy mezi oběma stranami (Yotes a Glendale) nejsou ideální. Naopak, jsou velice bouřlivé, napjaté. Prostě na bodu mrazu.

"Tím, že se pánové v Glendale jednomyslně rozhodli stornovat původní smlouvu o nájmu na 15 let, nás Rada města doslova vyhání z domova," napsal dále LeBlanc. "I když Rada tvrdí, že je srdcem s námi... my s ní ne. Jsme zodpovědní za stovky zaměstnanců. Jsme týmem, který se spoléhá na podporu tisíců fanoušků po celém státě. My si prostě nemůžeme dovolit spolupracovat s partnerem (Glendale), který nedrží své slovo a nectí řádně uzavřené smlouvy. Potřebujeme stabilitu. Nepředvídatelný stav rozmaru sedmi členů zastupitelstva města nám v ničem nepomáhá. Naši příznivci a obchodní partneři/sponzoři nás ve všech našich krocích podporují. I náš zdravý rozum."

Greg StantonV závěru dopisu LeBlanc ještě zpochybnil nedávno uzavřený kontrakt (dne 26. dubna) mezi městem Glendale a společností AEG - firma založená v Los Angeles se totiž po posvěcení zastupitelstva Glendale stala novým správcem stadionu Gila River Arena (na úkor Coyotes): "Té smlouvě nerozumím, nemá logiku. Že by měla být tahle dohoda pro náš klub ekonomicky výhodná? Čísla v ní jsou lživá," rozčertil se LeBlanc. "Stručně řečeno, Kevine, špatný obchod je špatný obchod. Je to přitažené za vlasy, iracionální."

Mimochodem - dosavadním správcem stadionu Gila River Arena byli právě sami Yotes a kontrakt zaručoval konání alespoň 41 akcí/rok. Nová dohoda o správcovství mezi Glendale a společností AEG nezaručuje nic, respektive nezahrnuje žádné minimum. Navíc je o 1 milion dolarů nákladnější než ta původní.

Management "Kojotů" už několik měsíců hledá v Arizoně (konkrétně v oblasti East Valley) novou lokalitu, kde by se organizace mohla přestěhovat (v případě, že by nedošlo k nějaké domluvě s Glendale - což už nyní definitivně padlo). Dle dřívějších informací zámořských serverů se mělo rozhodnout v průběhu dubna. K tomu však nakonec nedošlo. Najít nejoptimálnější destinaci je zřejmě tvrdý oříšek... Anthony LeBlanc by ale měl rád o novém místě jasno do začátku letošního draftu (24. června).

Jednou z variant je Tempe (Yotes by halu sdíleli s hokejovým týmem Arizona State University z NCAA), ve hře zůstává i Scottsdale. Třetí možností je centrum Phoenixu (společný stadion "Kojotů" s Phoenix Suns z NBA a Phoenix Mercury z WNBA; tuto variantu mocně podporuje starosta Phoenixu Greg Stanton). Ve všech třech případech (městech) by se ale musela postavit nová aréna. A než by se takový domovský stánek pro "Pouštní psy" postavil, tři roky uběhnou jako nic. Už teď je tedy jasné, že Coyotes budou muset po konci sezony 2016/2017 najít pro přechodnou dobu "dočasnou střechu nad hlavou".

"Doufám, že se někdy v budoucnu přijdete vy (pane Phelpsi) i ostatní členové Rady města Glendale podívat na nějaký zápas Coyotes jako mí hosté," uzavřel LeBlanc. "Bude mi potěšením."

zdroj: abc15.com, ktar.com, sportsnet.ca

zdroj foto 1 (LeBlanc): Norm Hall; foto 2 (Phelps): Courtney Pedrozová/The Arizona Republic; foto 3 (Stanton): Tom Tingle/The Arizona Republic

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.