Posila Sekáč: Prožívám hektické období

Josef Hlaváč | 29. 02. 2016 | komentáře: 0

Nová akvizice Coyotes Jiří Sekáč, kterého si Arizona stáhla v sobotu z listiny volných hráčů (na waivers ho zapsalo Chicago), se k "Pouštním psům" připojil v neděli v Pittsburghu a následně se zúčastnil svého prvního tréninku s novými spoluhráči. Zápas proti Penguins "Kojoti" odehrají v pondělí.


Jiří Sekáč zahájil tuto sezonu v barvách Anaheim Ducks, poté byl vyměněn (21. ledna 2016) do Chicaga za Ryana Garbutta.

"Mám za sebou dost hektické období, hodně se nacestuju. Je to složité. Ale nedá se nic dělat," řekl "Seky" pro oficiální stránku Desert Dogs. "Samozřejmě je lepší hrát NHL, být v prvním týmu, než působit někde na farmě. Tihle kluci ('Kojoti') bojují o play off, což je super. Jdu na to."

Jiří Sekáč během výše zmíněného nedělního tréninku Yotes v Consol Energy Center operoval ve čtvrté lajně spolu s centrem Kylem Chipchurou a křídlem Tylerem Gaudetem. Je velmi pravděpodobné, že do pondělního utkání s Pens český rychlík nastoupí. Kádr Arizony totiž opustil Viktor Tichonov. Důvod? Ruský forvard se z aktuálního tripu "Kojotů" předčasně vrátil do Phoenixu, aby mohl být s manželkou u porodu.

Zámořským reportérům Sekáč také prozradil, že jeho síla tkví především v bruslení. Ostatně - hlavní trenér Dave Tippett už se nemůže dočkat, co jeho nová ovečka v posledních zhruba 20 zápasech základní části předvede. "Hra (v NHL) je dnes na velmi rychlé úrovni. Pokud v sestavě disponujete skvěle bruslícími hráči, máte oproti konkurenci výhodu."

Sekáče na začátku tohoto ročníku NHL (to ještě působil v Anaheimu) hrubě ovlivnilo zranění kotníku (podvrtnutí). Kvůli této zdravotní patálii, kterou utrpěl 1. listopadu, chyběl 6 týdnů. V lednu pak "Kačeři" Jirku vyměnili do Chicaga (tam však nastupoval pouze ve čtvrtém útoku). A nakonec třetí štace - Arizona. Novou destinaci "Seky" pozná především z toho důvodu, neboť Blackhawks před trade deadline (29. února) mohutně posilovali ofenzivu - do Windy City nedávno přišli Andrew Ladd, Dale Weise a Tomáš Fleischmann. Jinak řečeno - Sekáč u Hawks tak trošku začal přebývat.

V kabině "Kojotů" se nově příchozího rodáka z Kladna hned "ujali" staří známí. "Seky" se totiž dobře zná s Martinem Hanzalem, Zbyňkem Michálkem a Jarredem Tinordim, s nímž hrával loni v Montreal Canadiens.


PRVNÍ TRÉNINK JIŘÍHO SEKÁČE ZA ARIZONU:

zdroj: coyotes.nhl.com

zdroj foto: youtube.com (print screen)

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.