Posily: Hjalmarsson, Stepan a Raanta!

Josef Hlaváč | 23. 06. 2017 | komentáře: 0

Žádné čekání na otevření trhu s volnými hráči (1. července). Generální manažer John Chayka se vrhl na zkvalitnění soupisky Desert Dogs hned, ještě před vypuknutím draftu. A to pěkně zostra, změny kosmetického charakteru nečekejte. Důkaz? Přichází Niklas Hjalmarsson nebo Derek Stepan!


Tohle léto zdá se nuda v organizaci "Pouštních psů" rozhodně nehrozí. Jinak řečeno - přestavba jest v plném proudu. Nejprve Andrew Barroway získal 100% podíl v klubu, nato odešel veterán mezi třemi tyčemi Mike Smith, pak se vedení Yotes rozhodlo neprodloužit spolupráci s dlouholetým kapitánem Shanem Doanem, následoval vyhazov hlavního trenéra Davea Tippetta a nyní se GM Chayka pustil do posilování týmu před novou sezonou. Ostrého posilování... A to všechno v rozmezí pouhých několika dnů!

Niklas HjalmarssonV době, kdy se řada konkurenčních klubů NHL připravuje na pravidelnou dražbu talentů, Chayka rozžhavil telefonní linky. A začal konat, pustil se do práce. Nejprve se spojil s Blackhawks, odkud přivedl hvězdného Niklase Hjalmarssona, který byl dlouhé roky pevnou a výraznou součástí zadních chicagských řad.

Protihodnota? Arizona za švédského obránce obětovala jiného beka a stabilního člena prvního mužstva Connora Murphyho a útočníka z farmy Laurenta Dauphina. "Jsme rádi, že se nám podařilo Niklase získat," řekl Chayka. "Je to elitní hráč, bojovník, jeden z nejlepších obránců v lize. Při nedávných třech triumfech Chicaga ve Stanley Cupu patřil ke klíčovým playerům. Jsme nadšeni, že ho máme v týmu."

Niklas Hjalmarsson, jemuž za dva roky vyprší aktuální kontrakt s průměrným ročním výdělkem 4,1 milionů dolarů, si v posledním ročníku připsal v 73 zápasech 18 kanadských bodů (5+13). Na trestné lavici strávil 20 minut. V play off pak tento stříbrný medailista z olympijských her z roku 2014 přidal další čtyři starty. Ještě před vypuknutím minulé sezony NHL si zahrál na Světovém poháru v Torontu.

Derek StepanTřicetiletý rodák z Eksjö si v ročníku 2016/17 velmi zdatně vedl i v počtu zblokovaných střel - 181 (kariérní maximum za sezonu), což bylo nejvíce z kádru "Jestřábů" a šestý nej počet ze všech hráčů ligy. Od sezony 2009/2010 jich mimochodem zblokoval 903... (pátá nejlepší bilance v NHL od zmíněného ročníku).

Derek Stepan prvním centrem?!

Pár chvil po příchodu Niklase Hjalmarssona spatřila světlo světa hráčská transakce mezi zástupci "Kojotů" a těmi z Rangers. Co Chayka upekl v tomto případě? To, o čem se již nějaký ten den šuškalo. Přivedl centra Dereka Stepana! Stavitel soupisky Coyotes tak tímto tahem posílil post, který přes léto mocně toužil zkvalitnit. Hledal, respektive lovil centra číslo 1 a... Má ho (s platem 6,5 milionů dolarů/rok po dobu následujících čtyř let)!

"Jsme nadšeni z Derekova příchodu," pochvaluje si Chayka. "Naše organizace hledala prvního centra přes deset let... Jsme přesvědčeni, že on jím může být."Antti Raanta

Vedle sedmadvacetiletého amerického středního forvarda, který v poslední sezoně zaznamenal 55 bodů (17+38) v 81 zápasech (+ 12 utkání v play off s bilancí 2+4), Chayka získal od "Jezdců" i brankáře Anttiho Raantu.

Osmadvacetiletý Fin (kterému smlouva na 1 milion USD končí po příštím ročníku) loni zapsal velmi dobré statistiky - nastoupil k 29 duelům základní části (vychytal 16 výher; z toho 4 čistá konta), průměr obdržených branek/zápas vyšponoval na hodnotu 2,26 (deváté nejlepší číslo v NHL!) a procentuální úspěšnost zákroků měl 92,2 %.

"Věříme, že Antti může být naší jedničkou," mne si ruce Chayka, jenž se v rámci této výměny vzdal a do New Yorku poslal nadějného obránce Anthonyho DeAngela a celkově sedmý výběr v 1. kole draftu 2017.

S čím přijde nejmladší generální manažer v NHL příště? Zdá se, že se ještě máme na co těšit.

zdroj: coyotes.nhl.com

zdroj foto 1 (Derek Stepan): ELSA/Getty Images; 2 (Niklas Hjalmarsson): hottiesonice.tumblr.com; foto 3 (Derek Stepan): beerleaguebeauts.com; foto 4 (Antti Raanta): pinterest.com

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.