Případ Mikkel Boedker. Odejde, nebo ne?

Josef Hlaváč | 22. 02. 2016 | komentáře: 0

Celkem záhadná situace teď panuje okolo další budoucnosti Mikkela Boedkera na jihozápadě Spojených států. Uzávěrka přestupů se blíží, dánskému křídelníkovi vyprší po této sezoně smlouva a že by jednání mezi vedením Coyotes a hráčovým agentem ohledně podoby kontraktu nového nabírala konkrétních kontur, to se tedy říct nedá.


Jinak řečeno - moc informací, jak se v tomto případu situace vyvíjí, není. Prodlouží Boedker? Odejde? A když ano, kdy?

Mikkel Boedker je v tuto chvíli třetím nejproduktivnějším hráčem "Pouštních psů". V 58 zápasech zapsal 13 gólů a na 25 jich nahrál. 38 kanadských bodů? Velmi slušné! Na druhou stranu, nelichotivě vypadá jeho statistika účasti na ledě při vstřelených a obdržených brankách - minus 27!

Aktuální jednoletý závazek "Boedsovi" vyprší 1. července 2016. Za sezonu 2015/2016 si tento šestadvacetiletý forvard přijde na základním platu na 3,75 milionů amerických dolarů.

Je otázkou, jaké jsou plány Mikkelova agenta. Kolik pro svého klienta požaduje? Na jak dlouho? A bude mít vůbec snahu najít společnou řeč s generálním manažerem Arizony Donem Maloneym? Kór s blížící se možností "udání" své ovečky prostřednictvím trhu s nechráněnými volnými hráči.

Hokejový analytik Bob McKenzie z kanadské sportovní stanice TSN se na toto konto vyjádřil v tom smyslu, že za 1) "Boedsův" agent už od ledna několik nabídek od zástupců Yotes smetl ze stolu a za 2) Mikkelova roční mzda se na letním UFA trhu může vyšplhat minimálně na částku 5 milionů dolarů za sezonu. A co se týče délky nového závazku, mohl by Boedker obdržet smlouvu na cca 5 let.

Darren Dreger (také z TSN) dokonce informuje o skutečnosti, že Boedkerův agent aktuálně požaduje po vedení Coyotes šestiletou smlouvu s ročním výdělkem ve výši 5,5 milionů USD.

Desert Dogs mají o prodloužení spolupráce zájem, ne však za každou cenu. Pierre LeBrun (do třetice taktéž z TSN) v obnovenou dohodu "Coyotes + Boedker" nevěří. Klaní se spíš k variantě, podle které se GM Don Maloney pokusí ještě před trade deadline (29. února) osmého playera draftu NHL z roku 2008 vyměnit ke konkurenci. Aby za něj aspoň něco dostal.

Jak tahle sága kolem dalšího (ne)působení Mikkela Boedkera v Arizoně dopadne?

zdroj: yahoo.com, tsn.ca, thefourthperiod.com

zdroj foto: hockeyfeed.com

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.