Propadák sezony? Útočník Jamie McGinn!

Josef Hlaváč | 21. 04. 2017 | komentáře: 0

Nejlepším hráčem Arizony ročníku 2016/17 byl "oficiálně" zvolen Radim Vrbata. Zaslouženě. A teď z opačného soudku - kdo nejvíc zklamal? To zhodnotili bývalí nebo současní editoři a spolupracovníci webu fiveforhowling.com, který se specializuje na dění v klubu Coyotes.


Sarah Hallová - Jamie McGinn

V letošní sezoně mě zklamalo víc hráčů. Čekala jsem lepší výkony… Pokud mám ale vybrat pouze jednoho, říkám Jamie McGinn. Začátek ročníku neměl špatný, no pak sklouzl do podprůměru. Úplně se vytratil. Pohled na jeho smlouvu je těžko stravitelný, ale třeba by se z týmu mohl pakovat v rámci blížícího se rozšiřovacího draftu.

Michael Morrissey - Jamie McGinn

„Kojoti“ před rokem podepsali s Jamiem McGinnem tříletou smlouvu za 10 milionů amerických dolarů. Odpověď hráče na tučný šek? Nejhorší rok, co působí v NHL. Úkol, který měl - tedy předávat zkušenosti mladému souboru - nesplnil. Byl neviditelný. Pokud si ho v rozšiřovacím draftu nevezme Vegas nebo pokud se do uzávěrky přestupů v novém ročníku radikálně nezlepší, musí se s ním klub rozloučit. Je absurdní, že je tak dlouho hájen.

Taylor Clark - Luke Schenn

Pro mě byl nejhorším hráčem Luke Schenn. Zklamal mě. Arizona ho přivedla z toho důvodu, aby pomohl stabilizovat pravou stranu obrany. A to se nepovedlo. Na druhou stranu ale musím říct, že se mu nedala upřít snaha o zodpovědnou hru. Jenže to je prostě málo… A to přitom nastupoval po většinu sezony s ofenzivním Ekman-Larssonem. Namísto toho, aby Olivera v jeho útočných choutkách podporoval, srážel ho dolů. Kooperace Schenna s jiným obráncem pak nefungovala vůbec. Konečná bilance 1+7? Hodně drsná vizitka.

Joe Versen - Shane Doan a Anthony Duclair

Tohle je pro mě těžká otázka. Určit jednoho hráče nezvládnu. Volím Shanea Doana a Anthonyho Duclaira.

Brendan Porter - Jamie McGinn

Jamie McGinn si v sezoně 2015/2016 připsal víc gólů než bodů, které zaznamenal v ročníku minulém. Nevím, čím to bylo. Jestli dostatečně nepřivykl hernímu systému Coyotes nebo prostě nefungovala chemie se spoluhráči v lajně… Jestli se nestane obětí rozšiřovacího draftu NHL, musí v příští sezoně na sobě hodně máknout.

Suma sumárum

S volbou Jamieho McGinna (a vlastně i Duclaira) nelze než souhlasit. Osmadvacetiletý kanadský křídelník nemá za sebou bůhvíjakou sezonu. Řečí čísel - v 72 zápasech zapsal pouhých 9 branek a 8 asistencí a statistiku účasti na ledě při vstřelených a obdržených gólech měl -23. Zatracovat ho ale hned po prvním roce... Uvidíme, jaké s ním má vedení klubu plány. Aktuální kontrakt (s průměrnou roční mzdou 3 333 333 USD) mu vyprší za dva roky.

zdroj: fiveforhowling.com

zdroj foto (Jamie McGinn): Dan Hickling/Olean Times Herald

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.