Prospekt Perlini suspendován. Zlobil!

Josef Hlaváč | 29. 04. 2016 | komentáře: 0

Tak tohle přehnal. Prospekt Arizony Brendan Perlini se brutálně hokejkou ohnal po Cameronu Lizotteovi v duelu play off nižší zámořské soutěže Ontario Hockey League mezi celky Niagara IceDogs a Barrie Colts.


K incidentu došlo v pondělí v rámci třetího zápasu finálové série Východní konference nadstavbové části OHL. Z konkrétního hlediska uprostřed druhé dvacetiminutovky za stavu 4:3 pro domácí Niagaru (IceDogs nakonec vyhráli 6:3 a ujali se v sérii vedení 3:0 na zápasy).

A co vlastně 12. hráč draftu NHL z roku 2014 provedl? Dle videozáznamu je to zjevné a prosté - Brendan Perlini po svém střeleckém pokusu na branku soupeře v útočném pásmu Niagary nevybíravě hokejkou udeřil Lizottea do oblasti obličeje/krku. Nebylo co řešit - dvacetiletý Kanaďan (narozený ve Velké Británii) vyfasoval od rozhodčích trest do konce utkání.

Disciplinární komise OHL si pak na Brendanův nebezpečný krosček posvítila (pochopitelně). A jaký vynesla ortel? Suspendace na tři klání!

Perlini proto musel vynechat čtvrtý (středeční) duel proti Barie, ve kterém Niagara zvítězila 3:2 a po svižném průběhu série (4:0 na zápasy) hladce postoupila do finále OHL, kde se postaví Londonu (mimochodem na soupisce s další nadějí "Kojotů" Christianem Dvorakem).

Talentovaný levý křídelník tak bude v sestavě IceDogs chybět ještě v úvodních dvou duelech rozhodující série o titul (první bitva je na programu ve čtvrtek 5. května).

Brendan Perlini si v základní fázi sezony OHL 2015/2016 připsal 45 kanadských bodů (25+20) v 57 zápasech. V play off této juniorské soutěže pak zatím zaznamenal 9 zápisů (6+3) ve 12 startech.

zdroj: fiveforhowling.com, 610cktb.com

zdroj foto: coyotes.nhl.com

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.