Prospekti AZ odehrají turnaj nováčků

Josef Hlaváč | 07. 09. 2017 | komentáře: 0

Ve čtvrtek vypukl kemp prospektů. Cíl mladíků je jasný – ukázat se trenérům Coyotes a přesvědčit je o tom, že si zaslouží pozvánku do hlavního předsezonního kempu, respektive být v prvním týmu a hrát NHL. Už letos...


Někteří jsou tomuto snu samozřejmě blíž. Třeba takoví Dylan Strome s Claytonem Kellerem, kteří si top ligu světa už párkrát vyzkoušeli. Přidají v nadcházejícím ročníku další starty? Je to velmi pravděpodobné.

Součástí „prospect campu“ je i turnaj nadějí v San Jose (v hale Solar4America Ice). „Podobný typ soustředění není v NHL tak rozšířený, moc klubů se do něčeho takového nezapojuje,“ řekl GM Arizony John Chayka. „Mladí kluci předvedou, jak na sobě během léta zapracovali a zda jsou připraveni postoupit o level výš (mezi profíky do NHL). Někteří dokonce budou bojovat o smlouvu. Jedině zápasy nám umožní posoudit, jak na tom daný hráč opravdu je.“

Turnaj nováčků odstartuje pro „Pouštní psy“ sobotní bitvou proti Anaheimu. Následně se Arizona postaví Coloradu (v pondělí) a domácímu San Jose (úterý). Všechny tři duely mimochodem bude možné sledovat na streamu na webu nhl.com/coyotes.

Ještě před odletem "Kojotů" do Kalifornie hráči polknou dvě tréninkové dávky – ve čtvrtek v Gila River Areně a v pátek v Ice Day (Scottsdale).

Vedle výše zmíněných Dylana Stromeho a Claytona Kellera se kempu mladíků Coyotes zúčastní i letošní první volba Desert Dogs Pierre-Olivier Joseph (v celkovém pořadí 23.) nebo křídelní útočník Christian Fischer.

Seznam všech pozvaných hráčů na kemp nováčků Yotes najdete ZDE.

Klasický předsezonní kemp AZ začne 15. září. Seznam všech pozvaných hráčů na hlavní kemp najdete ZDE.

zdroj: nhl.com/coyotes

zdroj foto (Fischer x Strome x Keller x Joseph x Merkley): nhl.com/coyotes

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.