Raanta a Pánik měli nehodu. Co se stalo?

Josef Hlaváč | 03. 02. 2018 | komentáře: 0

Drama prožili gólmanská jednička Arizony Antti Raanta a slovenský útočník Richard Pánik. Ve čtvrtek, pár hodin před zápasem s Dallasem, totiž měli při cestě do Gila River Areny autonehodu. Co se konkrétně stalo? A s jakými následky?


Oba borci vyrazili na stadion kojotů kolem čtvrté hodiny odpoledne (zápas proti Stars začínal v sedm hodin večer). Jeli po silnici Loop 101, provoz byl hustý. Tvořily se kolony. A ve chvíli, kdy chtěl Antti Raanta popojet, rozjet se, vrazilo do zadní části jeho BMW bílé SUV. "Jako když ve zpětném zrcátku vidíte přijíždět vlak," řekl finský gólman.

Srážka to musela být celkem drsná. Podle zámořských zdrojů byla odhadovaná rychlost SUV mezi 64 až 80 km/h. "Byl jsem v šoku, samozřejmě," pověděl Raanta. "Nejdřív jsem se chtěl ujistit, že jsou všichni v pořádku. Následně jsem začal řešit pojištění a vše ostatní. Poté přijeli policisté, vzali si všechny potřebné informace, uzavřeli silnici, pak odtáhli auta a vrhli se na papírování."

Antti RaantaŽádnému z účastníků nehody se naštěstí nic nestalo. Bez jakékoliv újmy na zdraví vyšli jak oba hokejisté Raanta a Pánik, tak posádka SUV - řidič, žena na místě spolujezdce a dítě. "Myslím si, že (Pánik) nic neviděl, nečekal, co se stane. Byl tak podle mě uvolněnější než já," konstatoval už s úsměvem Raanta. "Je ale očividně silnější, odolnější než já. To je asi důvod, proč se cítí lépe."

Raantu po nehodě trápila bolest krku a zad. Pánik byl v pohodě. Mezitím zavolali vedení kojotů... Oba se nakonec do svého cíle - do Gila River Areny - dostali (kolem páté hodiny). Jen s tím rozdílem, že do večerního utkání s Dallasem Antti nenastoupil, zatímco Richard ano.

Jen co se asistent generálního manažera Desert Dogs Chris O'Hearn dozvěděl, co se stalo, začal u NHL zjišťovat, zda Arizona může z farmy povolat Adina Hilla (jako dvojku za Scottem Wedgewoodem). Hill už navíc v Gila River Areně přítomen byl - ve čtvrtek tam totiž trénoval celý tým Tucson Roadrunners před odletem na páteční zápas do kalifornského Ontaria.

Richard PánikLiga požadavek pouštních psů zamítla. Proč? Protože prošvihli lhůtu - svoji žádost nestihli formálně podat do 17. hodiny východního času (Eastern Time). Hill tak duel Arizona - Dallas sledoval jen z press boxu a náhradníkem Scotta Wedgewooda byl Raanta. Antti si však vůbec neoblékl výstroj, dres. Zůstal v šatně, dával se po nehodě dohromady... A doufal, že se Scott nezraní.

Otřesený Raanta čekal v záloze jako pojistka i proto, že Coyotes neměli k dispozici tzv. běžného "brankáře v tísni" Nathana Schoenfelda. Roli tzv. "nouzové zálohy" (kdyby Raanta opravdu nemohl) pak plnil jistý třiadvacetiletý Alex Taylor, jenž naposledy nastupoval v sezoně 2015/2016 za Arizonskou státní univerzitu.

Šílený den ale neskončil, věci nabraly neuvěřitelných rozměrů. Pro zápas na ledě Coyotes totiž náhradní gólman (jedničky Kariho Lehtonena) Dallasu Ben Bishop dostal na střídačce pukem do hlavy, odešel na vyšetření do šatny a už se nevrátil. Jenže - pravidla NHL říkají, že náhradního brankáře v případě nouze (když nemůže chytat ani dvojka) musí mít k dispozici obě mužstva! Takže Taylor byl de facto připraven i na to, že pokud by se zranil strážce svatyně hostů, tedy Kari Lehtonen, v kleci by nahradil jeho... Prostě brankář na roztrhání. K žádné nestandardní situaci ale nakonec nedošlo, Wedgewood i Lehtonen utkání dochytali.

V rámci sobotní bitvy v Los Angeles kojoti budou mít k dispozici Scotta Wedgewooda, Anttiho Raantu a Adina Hilla (ten bude zařazen do sestavy, jen pokud Raanta nebude 100% fit).

Na závěr jedno odlehčení. Antti Raanta asi napíše knihu. Nebo natočí film. Důvod? Během svého krátkého působení v Arizoně (necelý rok) už měl dvě zranění v dolní polovině těla, otřes mozku a autonehodu. "Teď už zbývá jen to, aby mě kousl chřestýš," dodal osmadvacetiletý rodák z Raumy pobaveně. "A popřemýšlím nad tím, jestli ta kniha či krátký film bude horor, nebo komedie."

zdroj: arizonasports.com

zdroj foto 1: twitter.com (print screen z místa nehody); foto 2 (Raanta): bluelinestation.com; foto 3 (Pánik): nhl.com

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.