Rekordní Smith: 58 zásahů! Ale i zmar...

Josef Hlaváč | 04. 12. 2016 | komentáře: 0

Mike Smith se mohl v bráně přetrhnout... Z vítězství se ale nakonec on ani tým neradoval. "Smitty" v sobotu uhranul NHL famózním výkonem - zpacifikoval 58 ran Columbusu a v počtu chycených projektilů stanovil nový klubový rekord. Triumf však brali "Modrokabátníci" (3:2 po nájezdech).


Co víc měl Mike Smith dělat? Šlo na něho neskutečných 60 pokusů Blue Jackets ("Kojoti" vyslali 34 ran), pustil pouze dva... A přepsal vlastní rekord organizace Coyotes z 12. dubna 2012, kdy v duelu (také) proti Columbusu zneškodnil 54 střel. Být v kůži Smitha, po zápase mě polije neskutečná frustrace, zmar.

Radim Vrbata x Curtis McElhinneyDefenzivní stránka útočníků a obránců Yotes jednoduše totálně vyhořela. Smithovi prostě nikdo nepomohl. A nutno podotknout, že v poslední době ne poprvé. Minimálně 40 střelám čelil gólman Arizony ve třech z posledních čtyř duelů! Změní se něco? Není těch mladíků v prvním mužstvu až moc? Neměl by být třeba z farmy povolán čistě defenzivní zadák s mořem zkušeností Zbyněk Michálek?

"Byl hvězdný," řekl jasně a stroze po utkání trenér Dave Tippett na adresu pochopitelně první star večera. Mikeovi po zápase moc do řeči nebylo. Neměl náladu. Není se co divit... Na únavu v samostatném rozstřelu po předchozím zápřahu během základní hrací doby a prodloužení se však nevymlouval. V nájezdech ho mimochodem prostřelili jak Cam Atkinson, tak starý známý Sam Gagner (z tábora domácích vyšli naprázdno Duclair i Vrbata - se 43 góly top střelec v rozhodujících rozstřelech v historii NHL).

Mike Smith x Cam Atkinson"Možná bych se teď měl z toho všeho cítit frustrovaný... Ale nejsem. Cítím se ještě hůř," hlesl Mike Smith, který v sobotu nastoupil do svého sedmého střetnutí za sebou. "V určitém bodě si třeba myslíte, že váš tým už dělá krok dopředu, jde správným směrem k vítězství. Jenže jakmile takový pozitivní krok máme za sebou, tak pak uděláme dva dozadu. Takhle nic nevyhrajeme..."

"Dali nám lekci, jak hrát. Musíme být mnohem, mnohem, mnohem lepší," kroutil hlavou i kapitán Shane Doan. "Byli jsme fakt špatní. On (Smith) je jediným důvodem, proč jsme v posledních několika zápasech získali nějaké body. Dneska měl 58 zákroků... Bylo to jako v 80. letech. Opravdu působivý výkon."

Christian Dvorak x Seth Jones x Curtis McElhinneyKromě zářícího Mikea Smithe, dalo by se na klání proti Columbusu přece jen najít ještě něco pozitivního? Určitě. Coyotes zneškodnili všech pět Jackets ("Modrokabátníci" byli před zápasem na ledě Yotes s úspěšností 25,9 % nejlepší v hodnocení využitých power play v celé NHL). Arizona tak mimo jiné potvrdila, že se jí doma daří přesilové hry hostů bořit - konkrétně řečeno ubránila 35 z úhrnných 37 power play soupeřů v Gila River Areně (úspěšnost 94,6 %).

Gól za tábor "Kojotů" zaznamenali Radim Vrbata a Shane Doan. "Vrbič" svým osmým zásahem v sezoně vyrovnával v čase 21:03 z přesilovky na průběžných 1:1 (bodoval tak popáté za sebou). Nahrávku si u trefy aktuálně nejlepšího snajpra Desert Dogs připsali Oliver Ekman-Larsson a Anthony DeAngelo. "Doaner" skóroval (na 2:1) v čase 31:04 za asistence Michaela Stonea. Mimochodem - pro legendu AZ šlo o 399. zásah v kariéře NHL (až dá branku č. 400, stane se teprve 93. hráčem v historii soutěže, který zmíněného milníku dosáhne). V samotném utkání proti hokejistům z Ohia Doan vyslal celkem šest střel, nejvíc z týmu Coyotes (přitom odehrál jen 12 minut a 2 sekundy).Martin Hanzal x Curtis McElhinney

Co se týče útočníka Tylera Gaudeta, který byl před sobotním střetem povolán z farmy v Tucsonu (AHL), nastupoval tento kanadský centr ve čtvrté lajně, čas na ledě měl 13:57 a vyhrál 7 z 9 buly. I jeho příspěvek však nakonec vedl jen k bodu (Columbus poslal zápas do prodloužení 2 minuty a 16 sekund před koncem z hole Alexandra Wennberga), jenž na druhou stranu alespoň "vyšvihl" Arizonu na předposlední místo v Západní konferenci před Colorado.

Sestřih Coyotes - Blue Jackets

zdroj: coyotes.nhl.com; arizonasports.com

zdroj foto 1 (Mike Smith): AP Photo/Ross D. Franklin; foto 2 (Radim Vrbata x Curtis McElhinney): AP Photo/Ross D. Franklin; foto 3 (Mike Smith x Cam Atkinson): AP Photo/Ross D. Franklin; foto 4 (Christian Dvorak x Seth Jones x Curtis McElhinney): AP Photo/Ross D. Franklin; foto 5 (Martin Hanzal x Curtis McElhinney): AP Photo/Ross D. Franklin

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.