RIBEIRO: Proč Phoenix? Dave Tippett!

Josef Hlaváč | 06. 07. 2013 | komentáře: 0

Před otevřením trhu NHL s volnými hráči měl jasno - Washington Capitals jsou pro něj první volbou, chtěl se s vedením oddílu z hlavního města Spojených států domluvit na pokračování úspěšné spolupráce. Skutečnost? Všechno je jinak. Útočník Mike Ribeiro prozřel, ze strany Caps to s podpisem nového kontraktu nebylo tak žhavé, jak si původně myslel. Proto přišel na řadu plán "B".


Varianta pokračování Mikea Ribeira v partě Alexe Ovečkina doznala v posledních dnech obratu. Jeden z nejlepších centrů, kteří byli v rámci letošního trhu s nechráněnými volnými hráči (UFA) ostatním klubům k dispozici, původně počítal s tím, že bude pokračovat ve Washingtonu. Představitelé klubu ale očividně nebyli s touto myšlenkou srozuměni, i vinou napjatého klubového rozpočtu. Mike Ribeiro se proto rozhodl učinit takový krok, který bude pro něj a jeho hokejovou budoucnost nejpřijatelnější - podepsal (čtyřletou) smlouvu s Phoenix Coyotes.

Proč se vlastně tento třiatřicetiletý kanadský forvard rozhodl využít zrovna nabídky arizonské organizace? Trenér Dave Tippett. Samozřejmě, roli hráli i jiné okolnosti. Ale právě hlavní kouč The Desert Dogs byl tím stěžejním faktem. Lodivoda Tippetta zná Ribeiro dokonale. Tři sezóny pod ním hrál v Dallasu během let 2006 až 2009. Mimochodem, na štaci u Stars se Ribeiro dobře poznal i s gólmanem Mikem Smithem.

"Myslím si, že mít důvěru vašeho trenéra respektive mít kouče, který vám věří a dá vám příležitost a pozici, která vám vyhovuje, je skutečnost, jak být úspěšný," konstatoval po oficiálním uzavření dohody Mike Ribeiro. "Tohle je pro mne důležité. Jít někam, kde znáte trenéra, jenž je schopen (s hráči) komunikovat, znáte jeho filozofii, tušíte, jaké úkoly se po vás budou požadovat, jaká bude vaše role. To všechno mi mé rozhodování ulehčilo. Odvedl (Tippett) tady ve Phoenixu opravdu dobrou práci. Ví, co ode mě může čekat a já zase vím, co chce on. Jsem na to připraven."

Vedle přítomnosti Davea Tippetta v organizaci "Kojotů" sehrála v rozhodování, zda přijmout nabídku Yotes, roli i skutečnost, že klub se nakonec nebude stěhovat do jiné hokejové destinace a v Glendale pobyde ještě několik let.

"Vždycky chci působit někde, kde bych mohl setrvat delší čas," má jasno Ribeiro. "Když mi (zástupci Coyotes) potvrdili, že se hokej nebude z Phoenixu stěhovat a vydrží tam minimálně několik dalších let, jen dobře. Je to pro mě důležité, bral jsem na to ohled."

Mike Ribeiro plnil v rámci uplynulého ročníku NHL pozici druhého centra Capitals. Nastoupil ke všem kláním základní části, v 48 duelech zaznamenal 49 bodů za 13 branek a 36 asistencí. V průměru na zápas strávil na ledě 17 minut a 50 sekund.

"Byl jsem překvapený," řekl o konci působení ve Washingtonu Ribeiro. "Přestěhoval jsem se tam. Já i moje rodina. Původně jsem si myslel, že když budu mít dobrou sezónu, tak najdou (Capitals) způsob, jak by si mě mohli udržet. Jenže to se nestalo. Když mi bylo oznámeno, že novou smlouvu se mnou nepodepíší, mojí první volbou byl Phoenix."

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.