Richie: Arizonu miluju, Česko navštívím

Josef Hlaváč | 24. 02. 2017 | komentáře: 0

V loňské sezoně odvedl poctivou práci. Byl základním stavebním kamenem třetí lajny, v rámci které kooperoval s Jordanem Martinookem nalevo a Shanem Doanem napravo. Ten útok prostě fungoval. Co letos? Nic moc. Vlastně nic. Centr Brad Richardson se totiž už v listopadu osklivě zranil a sezona pro něj předčasně skončila. I když...


"Rád bych odehrál několik zápasů ještě v tomto ročníku," doufá "Richie" v exkluzivním rozhovoru pro coyotes.cz. Původní předpovědi zámořských médií se přitom víceméně shodovaly na tom, že Brada Richardsona na ledě uvidíme zase až v nové sezoně. Nechme se tedy překvapit. Do konce základní části "Kojotům" zbývá odehrát 22 zápasů.

Ahoj Richie, tak jak se ti daří? Jak probíhá tvá rehabilitace po operaci zlomené holenní a lýtkové kosti?

Je mi fajn, díky, akorát teď nemám moc času. Snažím se dostat zpátky do formy, být po dlouhé době už konečně zdravotně v pořádku. Rehabilitace probíhá podle plánu, jde o dlouhodobý proces. Už ale mohu bruslit. I přesto, že mám před sebou stále dost práce, se začínám cítit velmi dobře.

Brad RichardsonJe pravda, že do letošní sezony NHL už nezasáhneš?

Co se týče data mého návratu, rád bych odehrál několik zápasů ještě v tomto ročníku. To je můj osobní cíl. Nesmím však nic uspěchat, uvidím, jak se vše bude vyvíjet, jak se budu postupem času cítit - především v době, kdy se pustím do plné tréninkové zátěže, respektive až budu naplno bruslit. Časový plán mého návratu dosud stanoven (s lékaři) nemám.

Kde nyní vlastně pobýváš, kde se dáváš do pořádku? V Arizoně nebo v rodné Kanadě?

Po tom, co jsem ve Vancouveru podstoupil operaci nohy, jsem odletěl zpátky do Arizony. Nato jsem hned najel na rehabilitační proces.

Brad RichardsonZdravotní patálii jsi utrpěl v listopadu v zápase proti Vancouveru. Můžeš zpětně popsat, co přesně se v osudový moment stalo? Jak ke tvému zranění došlo? Z videozáběrů to vypadalo na nešťastnou srážku se soupeřem...

Je to tak, šlo o nešťastnou kolizi. Nemyslím si, že by mě chtěl (Nikita Tryamkin) zranit úmyslně. Na puk, který na mě mířil, jsem nedosáhl. Vůbec jsem se ho nedotkl. A v tom mě trefil... Nikita je velký chlap, hora kilogramů. Moje noha prostě tíhu takové váhy nevydržela. Vůbec mi přitom nepomohlo, že jsem v té chvíli byl v dosti kostrbaté pozici.

Omluvil se ti po utkání Nikita Tryamkin? Znáš ho nějak víc osobně?

Ne. Neomluvil. A vůbec ho neznám.

Brad RichardsonNež došlo ke tvému zranění, jak ses na ledě cítil? Posbíral jsi celkem dost bodů (9 v 16 zápasech) - hodně slušná bilance na to, že jsi hrál až ve třetím útoku.

Jo, dařilo se mi. Cítil jsem se v pohodě. Sezona se od začátku vyvíjela super... Zranění ale těžko můžete předvídat. Prostě nečekáte, že se stane něco takového.

S kým si v kabině nejvíc rozumíš? Setkáváš se s kluky i ve volném čase?

Mezi spoluhráči v kabině mám opravdu hodně dobrých kamarádů. Občas něco podniknu s Jordanem Martinookem, dost si rozumím i se Shanem Doanem a Mikem Smithem.

Jak hodnotíš průběžné postavení Coyotes v tomto ročníku? Nepanuje v klubu zklamání z dosavadních výsledků?

Brad a Lauren RichardsonoviVe druhé polovině sezony se tým zvedá, oproti úvodu udělal velmi slušný pokrok. Je ale pravda, že celkově to prostě není moc dobré, my hráči z toho nejsme dvakrát nadšení. Očekávání totiž byla před začátkem tohoto ročníku vysoká.

U Desert Dogs působíš druhým rokem. Jak ho zatím hodnotíš? Líbí se ti život v Arizoně a město Phoenix? Co se týče počasí - oproti tvému předchozímu působišti (Vancouver) musí jít o velký rozdíl!

Miluju to tady. V týmu jsou fajn kluci a pobyt v Arizoně si vskutku užívám. Počasí je tady neskutečné. Na místní životní styl jsem si rychle zvykl.

Navštívil jsi v Arizoně nějaká zajímavá místa? Když jsem tam byl v listopadu na dovolené, vystoupal jsem na Camelback Mountain. Super výhled! Jako tip na výlet doporučuju.

K mým oblíbeným místům tu určitě patří golfová hřiště! Je jich tu spousta a některá jsou vážně velká. Taky si zajdu k nějakému tomu jezeru. Podle mě dost lidí ani neví, že se tady dá fakt dobře rybařit.

Byl jsi někdy v České republice?

Ne, ještě jsem u vás nebyl. Ale jednoho dne bych se k vám určitě rád vypravil.

Díky za rozhovor a přeji ti brzké uzdravení!

Zranění Brada Richardsona ze dne 17. 11. 2016

DÁLE ČTĚTE: Kojoti strádají, Richardson po operaci (19. 11. 2016) x Nenápadný dělník ledu? Brad Richardson! (1. 5. 2016)

zdroj foto 1 (Brad Richardson): toptwitter.com/Brad-Richardson; foto 2 (Brad Richardson): David Kadlubowski/azcentral sports; foto 3 (Brad Richardson): Robert Binder/Getty Images; foto 4 (Brad Richardson): Rich Graessle/Icon Sportswire; foto 5 (Brad a Lauren Richardsonovi): nhlhockeywags.tumblr.com

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.