Richieho naděje zhasla, Doaner je fit

Josef Hlaváč | 02. 04. 2017 | komentáře: 0

Do konce základní části NHL zbývá už jen deset dnů, ale stále není vyloučeno, že se dlouhodobě zdravotně indisponovaný útočník Brad Richardson stihne vrátit do zápasové akce ještě v této sezoně. Pořád je to otevřené. Definitivní rozhodnutí přijde v nejbližších dnech!


Brad Richardson odehrál v tomto ročníku pouze 16 zápasů. Pak se zranil. Stalo se tak 17. listopadu v utkání ve Vancouveru, kdy po nešťastné kolizi s Nikitou Tryamkinem opouštěl ledovou plochu na nosítkách... Z inkriminované srážky s domácím obráncem si "Richie" odnesl zlomeninu holenní a lýtkové kosti na pravé noze.

"Je to s ním (Bradem) nahoru dolů," řekl o možnému brzkém návratu centra třetí formace hlavní trenér "Kojotů" Dave Tippett. "Jsou dny, kdy se cítí docela v pohodě a vy už si myslíte, že vidíte světlo na konci tunelu. Pak ale následují dny, kdy máte pocit, že je to přesně naopak, že ve svém zdravotním procesu udělal krok zpět. Kéž bych mohl říct, že se to vyvíjí určitým, jedním směrem a hráčům v kabině povědět, že se vrátí tehdy a tehdy..."

Jamie McGinnTippett ví, že na Richardsonův potenciální comeback ještě v tomto ročníku lze pohlížet ze dvou různých úhlů: "Na jednu stranu by nebylo od věci, kdyby do toho v závěru základní části opět 'spadl'. Po nějakém čase by si alespoň v pár zápasech 'osahal' ostré boje v NHL a tak trochu se i naladil na letní předsezonní přípravu. Na druhou stranu si ale říkám, zda je nutné ho nasazovat do hry za každou cenu. Nebude lepší neriskovat? S tím, že se pořádně připraví až na start sezony nové? Nakonec... Bude to on, kdo rozhodne."

Zatímco nad návratem Brada Richardsona svítí otazník, jasnější situace panuje kolem Shanea Doana, který si zřejmě kroutí svoji poslední sezonu v NHL. Kapitán "Pouštních psů" vynechal pro problémy v dolní polovině těla posledních sedm zápasů, ale do toho pátečního proti Washingtonu už by měl zasáhnout. Na čtvrtečním tréninku "Doaner" vypadal velmi dobře.

Brad RichardsonV bitvě proti Capitals se však asi neobjeví jiný forvard Jamie McGinn, jenž už absentoval minule, a to z osobních důvodů (úmrtí v rodině). Je také pravděpodobné, že zdravým náhradníkem v pátek bude Clayton Keller. Tippett by totiž nováčkovi v mužstvu Arizony rád dopřál náhled na tým "z jiné perspektivy".

Aktualizace 2. 4.

Podle posledních informací ze zámoří "Richie" do této sezony NHL už nezasáhne. "Ještě včera (v pátek) Brad ve Phoenixu podstoupil menší operační zákrok u chirurga Garyho Waslewskiho. Z nohy mu byly odebrány zpevňující destičky kolem zlomených kostí, které tam doktoři dali při předchozí operaci," upřesnil generální manažer Yotes John Chayka. "Nyní najede na posezonní režim. Očekáváme, že na zářijovém kempu bude ready."

Výše zmíněná (páteční) operace byla původně plánována až po sezoně. Trenérský štáb "Kojotů" si totiž do poslední chvíle pohrával s myšlenkou, že Richardson bude schopen ještě do několika závěrečných zápasů aktuálního ročníku nastoupit. Když naděje definitivně zhasla, "Richie" okamžitě zamířil pod skalpel.

DÁLE ČTĚTE: Nenápadný dělník ledu? Brad Richardson! (1. 5. 2016) x Kojoti strádají, Richardson po operaci (19. 11. 2016) x Richie: Arizonu miluju, Česko navštívím (24. 2. 2017)

zdroj: arizonasports.com; coyotes.nhl.com

zdroj foto 1 (Brad Richardson): Bruce Bennett/Getty Images North America; foto 2 (Jamie McGinn): leagueittous.com; foto 3 (Brad Richardson): Juan Ocampo/Getty Images

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.