Richieho životní zápas: Vsítil 4 branky!

Josef Hlaváč | 01. 03. 2019 | komentáře: 0

To byl večer! Brad Richardson zažil v poslední únorový den letošního roku nejlepší zápas ve své kariéře v NHL. V rámci čtvrteční bitvy v Gila River Areně proti Vancouveru (vyhráli jsme 5:2) totiž tento zkušený čtyřiatřicetiletý útočník zasypal kosatky hned čtyřmi fíky! Ba co víc - těch gólů mohl dát klidně i pět, šest... Příležitosti měl. Trefil i tyčku!


"Ty branky jsou samozřejmě hezké. Vím, že je ve mě gólový potenciál, ale celé naše mužstvo je nastaveno na defenzivní notu. To je naše strategie, jak vyhrávat a jak se pokusit dostat do play off," pověděl po životním utkání Brad Richardson. Před zápasem přitom nebyl úplně ve své kůži: "Byl jsem naštvaný, když jsem přicházel (na stadion). Vůbec jsem se nevyspal. V minulém duelu jsem dostal ránu do obličeje, kvůli které se mi těžce vydechuje z nosu. V důsledku toho jsem prostě nemohl zabrat. No, asi bych měl v tomto trendu (žádný spánek před utkáním) pokračovat," dodal Richie s úsměvem.

Nejstarší forvard na soupisce A týmu pouštních psů si připsal svůj druhý hattrick v kariéře v NHL. Ten premiérový zapsal ještě v dresu Los Angeles do sítě Colorada (23. října 2010). Oba hattricky tak dal svým bývalým chlebodárcům. "Pro Coyotes tedy bude lepší, když mě nevymění," řekl optimismem naladěný Richardson, jinak specialista na oslabení (letos v nich dal i tři branky) a vhazování (s úspěšností 55,2 % je z kojotů nejlepší).

Co se týče průběžného ofenzivního hodnocení tohoto ročníku, pokropil Richie soupeře už 16 trefami (vinou zranění přitom musel vynechat 16 klání) - jde o jeho nové kariérní maximum/sezonu. Dosud dal nejvíc gólů před 12 lety, a to 14.

"Odehrál velký zápas. Musím říct, že od té doby, co jsem tady vzal tenhle job (v červenci 2017), on je tím hráčem, na kterého se mohu na ledě i mimo něj snad nejvíce spolehnout. Kdykoli se stane, že jsme dole, vezme za to a srovná nás," ocenil Bradův dlouhodobý přínos pro tým kojotů trenér Rick Tocchet. "Je to profík. Chová se jako profesionál, mluví jako profesionál, tvrdě maká na každém tréninku. Když máme v 10 hodin na programu cvičení ve fitku, už tam je. Tohle je typ kluků, kteří mění týmovou kulturu. Chcete je mít v kabině."

Svou první čtyřbrankovou show v NHL Richie vyrovnal dosud jediného kojota, kterému se to povedlo také - legendárního forvarda Keitha Tkachuka. Keith vsítil čtyři kousky 20. března 1997 v utkání s Chicago Blackhawks. "Upřímně, podmanil si celý zápas," složil po důležitém triumfu kompliment na adresu kanadského centra Alex Galchenyuk. Jedinou kaňkou večera tak bylo zranění (levého kolena?!) Dereka Stepana na začátku třetí třetiny (konkrétně v čase 42:31), kvůli němuž musel duel předčasně odpískat.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.