Rieder válí! Roste v Arizoně hvězda?

Josef Hlaváč | 13. 03. 2015 | komentáře: 0

Příjemné překvapení této sezony NHL? Tobias Rieder. Jednoznačně! Arizona prožívá katastrofální rok, pozitiva se proto těžko hledají. Jedno je ale jisté - německé zjevení představuje velký příslib do budoucna!


"Vypadá dobře," pochválil svého podřízeného lodivod střídačky pouštních psů Dave Tippett. "Před pár týdny jsme mu ubrali čas na ledě, v poslední době se ale opět ukazuje ve výborném světle. Hraje velmi obětavě, je na správné cestě. Prožívá vskutku báječnou nováčkovskou sezonu. V tomto roce nás opravdu překvapil."

Tobias Rieder si v aktuálním ročníku Národní hokejové ligy připsal 11 branek (včetně dvou zásahů ve vlastním oslabení). V úhrnných 58 zápasech navíc přidal šest asistencí. Do hlavního týmu The Desert Dogs byl povolán 2. listopadu. Z hlediska počtu gólů mu v klubovém hodnocení střelců patří pátá pozice a posledním zelenáčem v kádru "Kojotů", kterému se podařilo vsítit minimálně 11 tref za sezonu, byl na přelomu let 2008/2009 dánský forvard Mikkel Boedker.

"Vždycky je co zlepšovat," ohodnotil Rieder své dosavadní představení v kanadsko-americké soutěži. "Byl bych rád, kdybych měl na svém kontě víc gólů. Když si promítnete, do jakých šancí se dostávám, hodně dobrých příležitostí jsem zazdil. Na každý pád je to super rok, dost jsem se toho naučil. Jedu dál."

Tobias RiederDvaadvacetiletý rodák z německého Landshutu je z ofenzivního hlediska velmi aktivním playerem - na brankáře protivníků už vypálil 151 ran (mezi nováčky z celé NHL mu v této statistice patří skvělá čtvrtá pozice). Plných 46 projektilů přitom vyprodukoval jen od začátku února... Mimochodem, 9. února v duelu proti Chicagu to na strážce svatyně Blackhawks zkoušel hned v 7 případech, čímž si stanovil osobní kariérní rekord.

Talentovaný pravý křídelník si však zdárně plní i obranné úkoly. 114. výběr draftu z roku 2011 prokazuje, že defenzivní hra mu v žádném případě není cizí. Důkaz? 35 odebraných kotoučů ze soupeřovic holí (top hráč z týmu Coyotes).

"Je to (defenziva) pravděpodobně jedna z nejlepších částí jeho herního příspěvku," cení si poctivého Riederova přístupu Dave Tippett. "Velmi dobře čte hru. Je silný na puku, u mantinelů. Plno mladých kluků v naší lize není z obranného hlediska dostatečně připraveno. On je výjimka. Pořádně na sobě v této oblasti zamakal a výsledkem je skutečnost, že v defenzivě odvádí spolehlivou práci."

"Nosit dres klubu NHL vám dává extra energii navíc," nedělá si Tobias Rieder vrásky s náročným zápasovým programem v této sezoně - v NHL (zatím) nastoupil k výše zmíněným 58 duelům, na farmě v AHL pak absolvoval dalších devět střetů (s bilancí 4+2). "Únavu nepociťuji. Snažím se hrát každý zápas tak, jakoby by to měl být můj poslední. A zároveň vždy předvést to nejlepší, co ve mně je."

zdroj: coyotes.nhl.com

zdroj foto 1: print screen/coyotes.nhl.com; foto 2: Bridget Samuels

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.