Rusty se v Arizoně zdrží, AHL ho nemine

Josef Hlaváč | 30. 11. 2013 | komentáře: 0

To jsou veletoče. V úterý se obránce Rostislav Klesla dozvěděl, že byl umístěn na listinu volných hráčů. U vedení Phoenix Coyotes nepanovala spokojenost s jeho výkony. Ve středu, protože si ho žádný z konkurenčních týmů NHL z waivers listiny nevybral respektive neangažoval, byl formálně poslán na farmu do Portlandu. Načež zástupci "Kojotů" povolali opačným směrem jako náhradu mladého Connora Murphyho.


A v pátek? "Rusty" Klesla se na tréninku proháněl zase v dresu Yotes.

Zabalené cestovní kufry si tak rodák z Nového Jičína mohl zase vybalit. Oficiálně totiž na půdu státu Maine, kam Portland náleží, ani nestačil nohou vstoupit. Už je opět členem prvního týmu The Desert Dogs, na východ ani nestihl odletět. Všechno se seběhlo hrozně rychle.

"Je to trochu divné ho tady dnes znovu vidět. Ale takhle to někdy v hokeji chodí," okomentoval v pátek comeback jednatřicetiletého zadáka do sestavy gólman Phoenixu Mike Smith. "Je to zvláštní hra."

Rostislav Klesla se ale v Arizoně nemusí dlouho zdržet. Jeho degradace o patro níže do American Hockey League k Pirates je stále ve hře. Tamní médium AZcentral prezentuje stěhování českého reprezentanta do Portlandu jako aktuální věc. Podle kouče "Kojotů" Davea Tippetta se tak stane ve chvíli, co si Klesla vyřídí své osobní záležitosti. A to prý nebude trvat dlouho.

"Plán je podle mne pořád stejný. Půjde do Portlandu a tam odehraje pár zápasů. Pak uvidíme, jak na tom bude," vysvětlil zkušený lodivod Tippett.

Při druhém pokusu poslat Rostislava Kleslu na farmu do AHL navíc nebude muset tento čtvrtý player draftu NHL z roku 2000 na waivers, jako se tomu stalo v prvním případě. Hráč totiž může být opětovně na listinu volných hráčů zapsán podle pravidel až ve chvíli, kdy v prvním týmu kanadsko-americké soutěže odehraje 10 zápasů nebo v kádru stráví minimálně 30 dnů od prvního zařazení na waivers.

Klesla je ve svém posledním roce smlouvy na 2,975 miliónu amerických dolarů. V létě 2014 může nabýt statutu volného hráče bez omezení.

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.