Schenn dal gól, Burmistrov chce zůstat

Josef Hlaváč | 08. 04. 2017 | komentáře: 0

Obránce Luke Schenn je typickým představitelem poctivého defenzivního zadáka. Blokuje střely, sráží soupeře... Body? Ty po něm opravdu nechtějte! Že si ale tento sedmadvacetiletý Kanaďan připíše svůj první gól sezony až v předposledním utkání základní části, to nečekal ani on sám.


"Ne, to fakt ne. Jasně, nemaloval jsem si, že dám 20 branek... Ale určitě by bylo příjemnější, kdyby se mi podařilo skórovat mnohem dřív," smál se po čtvrtečním vítězném zápase proti Vancouveru (4:3) Luke Schenn. "Lepší pozdě než nikdy. Do nového ročníku aspoň nemusím jít s vědomím, že jsem se v tom minulém neprosadil. Nemusím na to myslet."

Perlini x Baertschi x Hutton x skórující SchennLuke Schenn si svůj premiérový zásah sezony připsal v čase 6:00, kdy se prezentoval dorážkou kotouče za záda strážce svatyně Ryana Millera. "Prostě jsem se tam nějak připlížil. Podle mě si mysleli (Canucks), že nejsem tak nebezpečný," pokračoval dobře naladěný "Schenner", kterému ve statistice uštědřených hitů patří s cifrou 286 třetí místo v celé NHL.

"Několik hodně dobrých příležitostí (ke vstřelení gólu) jsem měl i v předchozích duelech. Ale bohužel to tam nepadlo," pověděl Luke Schenn. "Musel jsem se tomu už smát... Nedávno, to bylo před bitvou proti Dallasu, jsem 'Tipovi' (kouči Daveu Tippettovi) s nadsázkou nadhodil myšlenku, že pokud nebudu mít před posledním utkáním aspoň tu jednu branku, chtěl bych chodit v tom závěrečném zápase na přesilovky, před gólmana. Že prostě nemůžu v žádném případě ročník zakončit bez jediného zásahu. Zasmál se tomu. Naštěstí už tohle nemusím řešit."

skórující Burmistrov x Tanev x MillerBranku Lukea Schenna (první od 23. února 2016) ocenil i sám hlavní kormidelník střídačky Desert Dogs: "Byl si toho velmi dobře vědom, že se letos ještě netrefil. Když jsem ze záznamu na kostce viděl, jak se prosazuje hráč s dvojkou (Schennovo číslo na dresu)... Nechápal jsem," smál se Tippett.

Nejhezčí gól utkání proti "Kosatkám" ale stejně vstřelil Alexander Burmistrov. Byla to nádherná kombinace - precizní nahrávka od Alexe Goligoskiho a přesná tečka z hole ruského forvarda. Burmistrovovi, jemuž po sezoně končí smlouva, se tak podařilo bodovat počtvrté za sebou (při téhle šňůře si připsal bilanci 4+1). "Přál bych si, abych tu (v Arizoně) mohl být po celý rok," řekl útočník, který se k Yotes připojil po přestupu z Winnipegu v lednu. "Nyní se cítím fakt v pohodě."

Otázka pro léto tedy zní - vybojuje si Burmistrov svými povedenými výkony nový kontrakt na jihozápadě Spojených států?

Video: Sestřih Coyotes - Canucks

zdroj: arizonasports.com; coyotes.nhl.com

zdroj foto 1 (Perlini x Connauton x skórující Schenn x Doan): AP Photo/Ross D. Franklin; foto 2 (Perlini x Baertschi x Hutton x skórující Schenn): AP Photo/Ross D. Franklin; foto 3 (skórující Burmistrov x Tanev x Miller): AP Photo/Ross D. Franklin

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.