Sekáč do Arizony! Pojistka za Boedkera?

Josef Hlaváč | 28. 02. 2016 | komentáře: 0

Martin Hanzal, Zbyněk Michálek, Marek Langhamer... A Jiří Sekáč! Česká banda v organizaci Arizona Coyotes se v sobotu rozrostla o nového člena. Třiadvacetiletého rodáka z Kladna si vedení "Pouštních psů" stáhlo z listiny volných hráčů.


Na waivers umístili Jiřího Sekáče zástupci Chicago Blackhawks, u kterých tento český reprezentant nedostával moc příležitostí - v úhrnných 6 zápasech zaznamenal jednu asistenci. Arizonská štace bude pro Sekáče třetí na poli NHL v tomto ročníku - ještě před svým příchodem k Hawks (21. ledna 2016) totiž působil v Anaheimu (22 utkání a 3 kanadské body).

"Ještě dneska si o něm zjistím víc informací. Podívám se na něj," řekl reportérům po sobotním střetnutí "Kojotů" na ledě Philadelphie kormidelník Desert Dogs Dave Tippett. Jinak řečeno - "Tipps" upřímně konstatoval, že o kvalitách Jiřího Sekáče toho teď zrovna moc neví.

Jiří SekáčPříchodem tohoto nikdy nedraftovaného útočného univerzála ("Seky" může nastupovat na levém či pravém křídle), který mimo jiné po dobu dvou sezon nastupoval i v KHL za Lev Praha, se soupiska hlavního týmu Yotes rozrostla na 23 hráčů (limit NHL). Jirka se k Doanovi a spol. připojí v Pittsburghu, kde Arizona v pondělí zakončí aktuální pětizápasový trip duelem proti Penguins.

Sekáč v kanadsko-americké lize dosud absolvoval celkem 97 bitev (za Chicago, Anaheim a Montreal) s bilancí 10 branek a 17 přihrávek. Po této sezoně mu vyprší dvouletý dvoucestný kontrakt (s ročním platem 925 000 při působení v NHL) a 1. července 2016 může nabýt statutu chráněného volného hráče (RFA).

Důvod transferu českého forvarda směr CHI > ARI si lze vysvětlit následovně: 1) Chicago ve čtvrtek angažovalo hvězdného Andrewa Ladda z Winnipegu a jedno místo v útoku Hawks tak muselo "býti uvolněno". 2) Chicago se nakonec rozhodlo "obětovat" Jiřího Sekáče. 3) Arizona si našeho reprezentanta vzala z listiny volných hráčů jako takovou pojistku za případný odchod jiného křídelníka Mikkela Boedkera.

Uzávěrka přestupů v NHL je v pondělí 29. února.

zdroj: coyotes.nhl.com, howlinhockey.com

zdroj foto 1: Bruce Bennett/Getty Images, foto 2: 25stanley.com

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.