Sezona graduje, Hinostroza se zlepšuje

Josef Hlaváč | 20. 03. 2019 | komentáře: 0

Máme před sebou závěrečnou várku devíti zápasů základní části 2018/2019. Ten nejbližší absolvujeme ze čtvrtka na pátek na ledě Floridy (od 0:00 SEČ). Pak nás čeká víkendový dvojboj v atraktivních časech - v New Jersey (v sobotu od 18:00) a v aréně NY Islanders (v neděli od 20:00). Cíl? Abychom se udrželi v postupové osmičce Západní konference a nemuseli se ohlížet na výsledky konkurence, je potřeba bodovat na maximum. Klapne to?


Vinnie Hinostroza"Jsem na tým nesmírně pyšný, asi nejvíc v sezoně," řekl po poslední (pondělní) porážce kojotů 1:4 se suverénem dlouhodobé fáze z Tampy Bay hlavní trenér Desert Dogs Rick Tocchet (dva góly mimochodem Bolts dali až na konci do naší opuštěné klece). "Jo, byli jsme dobří... Hráli jsme proti top mužstvu. Kluci to zvládli, makali. Dodrželi systém."

Suma sumárum - finální skóre bitvy s Tampou mate, s vítězem Prezidentovy trofeje jsme odehráli jeden z těch lepších duelů tohoto ročníku. "Je to těžké. Hráli jsme tvrdě, měli šance. Člověka pak štve, že nám tam padl jen jeden gól... Tohle je totiž pro nás velmi důležitý trip," pověděl Clayton Keller, autor jediného zásahu pouštních psů do sítě Lightning.

Beci Alex Goligoski a Oliver Ekman-Larsson prožívali po zápase podobné pocity: "Zahráli jsme fakt super. Takhle se chceme prezentovat i nadále. Je trochu frustrující, že jsme nezískali dva body, ale jsme na správné cestě," řekl Goose. "Vypadali jsme dobře, vyrovnali jsme se jim. V první ani druhé třetině toho (Lightning) moc neměli... Na kluky jsem hrdý," dodal OEL.

Ano, krásná slova, pozitivní. Jenže - počítají se výsledky. A pokud není z naší strany dobře odpracovaná "směna" oceněna alespoň bodem, zůstává na jinak pozitivním výkonu AZ na ledě blesků menší, hořká pachuť. V následujících duelech tak půjde o to přetavit naše dobré nasazení i do výsledného skóre. Základní část finišuje, jde o hodně. Každý bod bude rozhodovat. Kór při pohledu na tabulku. Kolem osmého místa je to tam hodně nahuštěné - Minnesota, Colorado i Chicago nám dýchají na záda.

Z individuálního hlediska každopádně nyní ční nad ostatními (myšleno v ofenzivě) Vinnie Hinostroza. 24letý americký útočník posbíral v posledních dvou měsících 20 bodů, včetně premiérového hattricku v NHL ze 14. března proti Anaheimu.

"Se svou rychlostí dělá soupeřovic obráncům problémy, prohání je. Má výbornou střelu, umí skórovat. Jeho hra se postupně dostala na zcela jinou úroveň," chválí svého podřízeného Toc. "Měl by jen častěji střílet," našel i přesto mezeru ve Vinnieho prezentaci. Hinostroza totiž v dosavadních 63 zápasech vypálil pouze 128x...

Jinak Vinnie válí, předvádí konzistentní výkony, začíná naplňovat svůj poteciál. Pomáhají mu i kolegové z útoku Brad Richardson a Michael Grabner: "Tolik se toho od nich naučím... Spolupráci si nemohu vynachválit, užívám si to." A je to vidět i na statistikách. Letos, ve svém prvním roce v dresu Arizony, si Hinostroza stanovil nová kariérní maxima, a to jak v počtu branek (15), asistencí (19), tak i bodů (34). "Pozvedl úroveň své hry. Dělá správné věci a je za to odměněn. S Richiem a Grabsem se mu fakt daří, jejich lajna je naším ofenzivním motorem," ví obránce Jason Demers.

Dotlačí nás Hinostroza a spol. do play off? Zajímavostí je skutečnost, že 10 z 15 zmíněných letošních Vinnieho fíků padlo na kluzištích soupeřů. Ve své kariéře v NHL pak dal tento 169. hráč draftu z roku 2012 celkem 28 gólů a hned 21 (!) z nich zaznamenal venku...

zdroj: coyotes.nhl.com, arizonasports.com

zdroj úvodního fota (Grabner x Hinostroza x Richardson): AP Photo/Jeff Roberson; fota 2 (Hinostroza): Norm Hall

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.