Show v poušti: "Kachina" styl na scéně

Josef Hlaváč | 06. 03. 2015 | komentáře: 0

Čtvrteční zápas Arizony s Vancouverem (3:2 po samostatných nájezdech) byl pojat v oslavném duchu. Vedení Coyotes totiž zavzpomínalo na své původní dresy s vyobrazenou "Kachinou" na dresu. Celá akce dostala název Throwback Night.


"Bylo super nosit ty dresy, panovala tady skvělá atmosféra," řekl po utkání útočník Sam Gagner, autor vítězného gólu ze samostatného rozstřelu. "Myslím, že si dnes všichni užili spoustu zábavy a je samozřejmě paráda zakončit večer vítězstvím."

Arcobello a RiederHráči pouštních psů oblékli starší verzi dresu Phoenixu poprvé od sezony 2003/2004, kdy bylo zveřejněno logo nové - současné. Včera se kromě obnovených původních uniforem změnil i zvukový podkres po dosažených brankách - po trefách Tobiase Riedera a B.J. Crombeena se stadionem Gila River Arena nesla píseň "Wearwolves of London", která se hrávala v domácím stánku The Desert Dogs v raných dobách působení organizace ve Phoenixu (po přestěhování z Winnipegu do Arizony v roce 1996).

"Podle mě je to elegantní způsob, jak se trochu vrátit v čase," zaparafrázoval si strážce svatyně "Kojotů" Mike Smith. "Původní logo i podoba dresu se mi líbí. Kdybysme ho nosili častěji, nebyl bych proti." Nostalgickou událost si užil i trenér Dave Tippett: "Hráči byli nadšeni, původní dres oblékli s hrdostí a v rámci tradice tehdejších Coyotes zahráli velmi dobře. Navíc bylo velmi pěkné vidět všechny ty dojaté fanoušky."

Mike SmithPřed začátkem duelu s Canucks se ke slavnostnímu úvodnímu buly postavilo několik bývalých členů Yotes - Jeremy Roenick, Sean Burke, Craig Janney, Nikolaj Chabibulin, Keith Carney a Greg Adams... včetně stále aktivního playera a zároveň dlouholetého nositele původního dresu v podobě kapitána Shanea Doana. "Bylo skvělé se potkat s některými kluky z naší gardy," pochvaloval si Janney. "To je první věc, která každému hráči bude chybět, když pověsí brusle na hřebík. Každý sportovec vám řekne, že až ukončí kariéru, bude mu chybět hlavně kabina, parta a společná setkání. Vždycky to jsou dosti legrační zážitky."

Mimochodem - gólman Mike Smith si k výjimečnému večeru nechal na zadní stranu své masky vyobrazit podobiznu Alice Coopera (kanadský muž v masce chtěl touto myšlenkou vzdát hold rock 'n' rollové ikoně a dlouholetému příznivci Coyotes).


SESTŘIH DUELU ARIZONA - VANCOUVER (ZÁZNAM CELÉHO ZÁPASU ZDE) :

zdroj: coyotes.nhl.com

zdroj foto 1: Norm Hall/Getty Images x foto 2 (Arcobello a Rieder): Joe Camporeale/USA TODAY Sports x foto 3: AP Photo/Ross D. Franklin

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.