Skalp Ducks, první redukce v kempu

Josef Hlaváč | 28. 09. 2016 | komentáře: 0

Arizona v úterý odehrála třetí přípravné utkání v rámci předsezonního kempu. A výsledkově nezklamala. Na ledě Anaheimu zvítězila 2:1! O góly hostujících Coyotes se v Honda Center postarali Chris Mueller a Henrik Samuelsson.


Úvodní branku večera vsítil Američan Mueller. Třicetiletý centr nebo pravý křídelník, který se součástí organizace Desert Dogs stal letos 1. července po otevření trhu s volnými hráči, zaúřadoval 52 sekund od zahájení druhé třetiny.

"Tohle je můj devátý kemp. Vím, jak to chodí... Ještě nikdy jsem ale nebyl součástí party, kde jsem nejzkušenějším členem," usmál se po zápase Mueller. "Je tu spousta talentovaných kluků. A nových posil. Teď jde jen o to, aby si všechno sedlo. Kouč Tippett je výborný, snažím se, abych mu dokázal, že mám na to hrát v NHL nebo být lídrem ve farmářském mužstvu."

Nick Merkley x Ryan GarbuttNa průběžných 1:1 srovnal domácí Antoine Laganiere (v čase 28:09). Vedení pak ale "Kojotům" vrátil Samuelsson, který rozhodující trefu klání zapsal v čase 48:50. Asistenci si u jeho zásahu připsal Jamie McGinn. Mimochodem - pro Henrika šlo už o celkově druhou branku během přípravného období.

"Chtěl jsem se proti svému bývalému klubu vytáhnout," zhodnotil svoji motivaci pro úterní bitvu McGinn, jenž za Ducks odehrál v závěru minulého ročníku 21 duelů (zaznamenal v nich 12 bodů za 8 gólů a 4 přihrávky). "Myslím si, že jsme odvedli skvělý týmový výkon. Bez ohledu na to, zda jde o základní část nebo přípravu, vždycky toužíte vyhrát. Měli jsme i hodně střel (36; Anaheim jich měl jen 27). Super!"

V kleci "Pouštních psů" se blýskli Justin Peters (zastavil 10 z 11 střel) a Adin Hill (nastoupil v čase 30:49; lapil všech 16 pokusů "Kačerů"). I díky jejich příspěvku má nyní Arizona předsezonní zápasovou bilanci 2-1-0. Další střet (čtvrtý z celkových osmi) čeká na Coyotes v pátek, kdy v Gila River Areně vyzvou San Jose.

Dylan Strome x Matthew Hackett x Cam FowlerSestava Coyotes - tým B (venku proti Ducks): Duclair, Strome, Fischer, Merkley, Selleck, Martinook, Mueller, Samuelsson, Crouse, Dauphin, McGinn, Pederson - Murphy, Chychrun, Dahlbeck, Wood, Capobianco, DeAngelo - Peters, Hill

První škrty v kádru: V kempu AZ už dále nebudou pokračovat obránci Jalen Smereck, Olivier LeBlanc (bude hrát za Cape Breton Screaming Eagles v QMJHL), Braid MacKenzie a brankář Austin Lotz (ten zamířil na farmu Yotes v Tucsonu v AHL)

zdroj: coyotes.nhl.com; arizonasports.com

zdroj foto 1 (David Jones x Christian Fischer x Chris Mueller): AP Photo/Jae C. Hong; foto 2 (Nick Merkley x Ryan Garbutt): AP Photo/Jae C. Hong; foto 3 (Dylan Strome x Matthew Hackett x Cam Fowler): AP Photo/Jae C. Hong

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.