Smith smazal marné Kosatky, Domi s týmem

Josef Hlaváč | 27. 01. 2017 | komentáře: 0

Arizona urvala třetí vítězství za sebou. Ve čtvrtek porazila Vancouver 3:0! Další zápas Coyotes odehrají až v úterý 31. ledna. NHL má totiž přes víkend na programu tradiční All-Star Game!

Poslední utkání před Utkáním hvězd "Kojotům" sedlo. "Kosatky" si především vylámaly zuby na bezchybném Mikeu Smithovi, autorovi 19 zákroků.

Kanadská jednička mezi třemi tyčemi AZ si připsala vůbec první čisté konto aktuálního ročníku NHL! Celkově šlo o Smithův 31. shutout kariéry a 20. v dresu Desert Dogs.

Ryan White x Michael Chaput"Dnes moc práce neměl. Ale když bylo potřeba, vytáhl perfektní zásah," pochválil "Smittyho", jediného reprezentanta All-Star víkendu z řad "Pouštních psů", trenér Dave Tippett. "To bylo hodně důležité."

Jen pro doplnění - Smithovi nyní schází jediné čisté konto k tomu, aby v historickém pořadí brankářů Coyotes s nejvíce vychytanými nulami vyrovnal Nikolaje Chabibulina a Ilju Bryzgalova (21 shutoutů).

Mikeu Smithovi usnadnila život proti Vancouveru defenziva jeho parťáků před ním. V první třetině na něho dokonce neletěla žádná střela (tu první Canucks vyslali až v 28. minutě)! Něco takového se stalo teprve podruhé v historii Coyotes a poprvé od 2. prosince 1999 v rámci duelu s Tampou Bay. "Něco málo přes třetinu jsem se nudil," řekla top hvězda čtvrteční bitvy. "Tohle však jen dokazuje, jakou porci práce přede mnou kluci odvedli. Zaslouží uznání. Fakt jsme to dnes chtěli zmáknout."

Mike Smith x Sven BaertschiSkóre večera otevřel ve druhém dějství (v čase 32:56) levý křídelník Lawson Crouse. Pro devatenáctiletého power forvarda šlo o třetí zásah sezony (asistenci si připsali Ryan White a Oliver Ekman-Larsson). A navíc, jak se později ukázalo, šlo o trefu vítěznou. "Posledních pár dnů jsme na trénincích opravdu hodně makali. Chtěli jsme jít do přestávky v dobrém rozpoložení. Povedlo se," pověděl Crouse, třetí nejlepší hráč zápasu.

Druhý gól domácích zaznamenal v početní výhodě v páté minutě třetí dvacetiminutovky (44:29) Alexander Burmistrov. Ruský útočník tak urval po předchozích pěti asistencích v dresu Yotes svoji první branku (která byla jeho první po dlouhých 42 zápasech; naposledy se totiž Burmistrov trefil 16. března 2016, kdy se v barvách Winnipegu prosadil... také proti Vancouveru)!

Troy Stecher x Martin HanzalSuma sumárum - průběžná bilance pětadvacetiletého mladíka v Arizoně je velmi slušná > 6 zápasů, 6 bodů (1+5). "Je to super pocit, že se mi konečně podařilo skórovat. Přesilovky jsme trénovali, vyšlo to. Jsem šťastný," okomentoval své pocity druhý nejužitečnější borec duelu.

Finální podobu výsledku dal 33,4 sekund před koncem trefou do opuštěné klece hostů Tobias Rieder (bodoval tak potřetí za sebou), který absolvoval jubilejní 200. klání v NHL. Přihrávku si u 11. branky ročníku z hole německého rychlíka připsali Martin Hanzal s Radimem Vrbatou.

Jedna zajímavost - posedmé v klubové historii se stalo, že by během zápasu nebyl vyloučen žádný z hráčů Coyotes. Naposledy zůstala trestná lavice "Kojotů" zcela opuštěná v rámci střetnutí s NY Rangers dne 14. února 2015.

Jordan Martinook x Jack Skille x Mike SmithK dalšímu společnému tréninku se tým sejde po All-Star víkendu - v pondělí 30. ledna. A je dost pravděpodobné, že se do něho zapojí i Max Domi. "Domes" je mimo hru od 8. prosince v důsledku zranění ruky (zdravotní patálii utrpěl během bitky s Garnetem Hathawayem z Calgary). 13. prosince pak podstoupil operaci. "Vyvíjí se to dobře, podle plánu," řekl kouč Tippett. "Věříme, že se k nám v pondělí připojí." Lodivod AZ poté dodal, že k 27. duelu v sezoně by Domi mohl nastoupit do dvou týdnů od prvního tréninku.

Sestřih Coyotes - Canucks

zdroj: coyotes.nhl.com; arizonasports.com

zdroj foto 1 (gól Lawsona Crouseho): AP Photo/Ross D. Franklin; foto 2 (Ryan White x Michael Chaput): AP Photo/Ross D. Franklin; foto 3 (Mike Smith x Sven Baertschi): AP Photo/Ross D. Franklin; foto 4 (Troy Stecher x Martin Hanzal): AP Photo/Ross D. Franklin; foto 5 (Jordan Martinook x Jack Skille x Mike Smith): AP Photo/Ross D. Franklin