Smlouva je na světě. Boedker podepsal!

Josef Hlaváč | 08. 09. 2013 | komentáře: 0

Nadějný křídelník podepsal s arizonskou organizací dvouletou smlouvu, díky které se The Desert Dogs bude z platového rozpočtu ročně odpočítávat částka 2,55 miliónu dolarů.


Za poslední ročník NHL měl přitom Mikkel Boedker dle parametrů kontraktu předchozího zajištěno na základním platu na 1,2 miliónu USD.

"Myslím si, že je to férová dohoda," konstatoval na margo uzavřeného závazku generální manažer Coyotes Don Maloney. "Je stále ve fázi, že se může zlepšovat a dokázat tak, že pro nás může být užitečný. A za to byl o trochu více oceněn. Tato smlouva je podle mne pro nás dobrým obchodem s mladým hráčem."

Třiadvacetiletý Mikkel Boedker nastoupil v rámci posledního zkráceného ročníku NHL ke všem 48 zápasům, ve kterých se prezentoval bilancí 26 kanadských bodů za 7 branek a 19 nahrávek. Během výluky nastupoval ve Finsku a za tamní oddíl nejvyšší soutěže Lukko Rauma zaznamenal 33 bodů (21+12) v 29 kláních.

1. července 2013 nabyl rodák z Bröndby statutu volného hráče s omezením (RFA). V případě, že by jednání nepostupovala mezi oběma stranami podle představ, mohl Boedker spolu se svým agentem využít možnosti arbitrážního řízení. Tuto možnost však neučinil, přihlášku k nezávislému soudci nepodal. Věřil, že se s vedením Yotes stihne na nové smlouvě domluvit včas před začátkem zářijových kempů. Že o podobě jeho angažmá nebude muset rozhodovat někdo jiný.

"V tuto chvíli je pro nás klíčovou součástí mužstva," pověděl na adresu dánského reprezentanta trenér Dave Tippett. "Je to hráč, který učinil za poslední roky významný výkonnostní pokrok. V nadcházející sezóně pro nás bude velmi přínosným hráčem."

Osmý hráč draftu kanadsko-americké soutěže z roku 2008 doposud v NHL odehrál 256 zápasů, ve kterých zapsal 95 bodů (34+61). Všechny v dresu Phoenixu. V bojích o Stanley Cup přidal dalších 20 startů a 9 bodů (4+5).

A kam by se Mikkel Boedker mohl v sestavě Phoenixu zařadit? Nic ještě není určené, ale je velmi pravděpodobné, že tento player s číslem 89 na zádech bude v nové sezóně nastupovat v první útočné lajně spolu s novou akvizicí Phoenixu Mikem Ribeirem. Boedker by tak po boku produktivního centra mohl konečně naplno prodat svůj potenciál.

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.