Strome těsně pod vrcholem. Udělá NHL?

Josef Hlaváč | 31. 05. 2017 | komentáře: 0

Nezačal ideálně, skončil úspěšně. Dylan Strome prožil vydařený finiš sezony 2016/2017 - zahrál si finále Memorial Cupu a oslnil báječnou produktivitou! Bude jednou podobně válet i v NHL? Kéž by... Jisté je jedno - juniorské období své kariéry "Stromer" definitivně uzavřel.


Na startu posledního ročníku panovaly obavy, jak se Dylan Strome popasuje se svým přesunem zpátky do juniorského celku Erie Otters v Ontario Hockey League (po pouhých sedmi zápasech v NHL, ve kterých nijak neohromil). Že bude paběrkovat, že se urazí, psychicky to nedá a podobné řeči. Výsledek? "Byla a je spousta hráčů, kteří mají velké potíže vypořádat se s tím, když je jejich zaměstnavatelé v NHL pošlou zpátky do juniorů," ví Kris Knoblauch, hlavní trenér Otters. "Tohle ale nebyl Dylanův případ. Jen díky němu jsme v této sezoně došli tak daleko."

Je to tak. Dylan Strome zaťal zuby, překonal smutek (možná dokonce i rozčarování) a... zářil! Vrchol přišel nedávno, na top juniorském turnaji - Memorial Cupu. Strome si na něm připsal parádních 11 kanadských bodů v pěti zápasech a byl zvolen nejužitečnějším borcem turnaje - MVP (v jednom utkání, proti Saint John Sea Dogs, si dokonce připsal rekordních 7 bodů)!

Dylan StromeZ celkového vítězství na tomto prestižním podniku se ale Strome neradoval. "Vydry" totiž v nedělním finále nestačily na domácí (pořadatelský) tým Windsor Spitfires (zejména kvůli dominantnímu představení útočníka Jeremyho Bracca z Toronto Maple Leafs).

I přesto může "Stromer" poslední ročník označit za vydařený. Zahájil ho ve vysněné NHL, pak pokračoval stříbrnou radostí na MS do 20 let, dále triumfem v OHL (v základní části a play off této ligy zaznamenal v úhrnných 57 zápasech 109 bodů) a skončil finálovou účastí na Memorial Cupu.

Na druhou stranu, představitelé (a také fanoušci) "Pouštních psů" si to stejně v říjnu malovali všechno jinak - mysleli si, věřili, že třetí hráč draftu 2015 prorazí do NHL už letos, že sezonu 2016/2017 odehraje "nahoře". Celou! Zářijový kemp se totiž Dylanovi povedl... Realita? Trochu se to zvrtlo. No, vlastně pořádně. Jinak řečeno - Strome svůj talent mezi profíky naplno (zatím) neprodal, neukázal.

Nicméně, "miniepizoda" Dylanova působení v prvním týmu Coyotes zkraje ročníku byla jedinou kaňkou na jeho jinak velmi solidní prezentaci v poslední sezoně.

Dylan StromeServer nbcsports.com je ale neoblomný. Všímá si skutečnosti, že z prvních 11 hráčů draftu 2015 odehrál právě Dylan v NHL nejméně zápasů. Připomeňme, že jedničkou předloňské dražby talentů se stal Connor McDavid (Edmonton), dvojkou Jack Eichel (Buffalo), trojkou Strome a čtverkou Mitchell Marner (Toronto). Šlo o mimořádně silný draft!

Už před zmíněnou dražbou se rojilo mnoho diskuzí, rozborů či komentářů na téma srovnání Strome - Marner. Kdo je lepší, koho by měla Arizona vzít atd. Rozdíly mezi hráči byly/jsou minimální, každý měl/má co nabídnout. Desert Dogs nakonec ukázali na Dylana... Šlo o správné rozhodnutí? Při pohledu na Marnerovy statistiky z ročníku 2016/17 v dresu Maple Leafs je odpověď celkem jasná. Jenže. Máme za sebou teprve první rok, Strome se ještě může předvést. Spravedlivě srovnávat oba playery tak můžeme až s odstupem několika let.

"Podle mě na sobě musí zapracovat zejména co se fyzičky týče. To mu vezme nějaký čas," vysvětloval loni důvod Stromeho degradace zpátky do Ontario Hockey League generální manažer Yotes John Chayka (vzhledem k nízkému věku Dylan nemohl zamířit na farmu do Tucsonu v AHL). "Musí zesílit. To je jeho největší slabina."

Poslechl Strome svého nadřízeného? Ukáže v zářijovém kempu Coyotes i progres ve svém bruslení, což byl v jeho případě také celkem hodně kritizovaný aspekt hry?

Video: Ztrápený Dylan Strome těsně po finále Memorial Cupu

zdroj: nbcsports.com, arizonasports.com

zdroj foto 1 (Dylan Strome): Aaron Bell/CHL Images; foto 2 (Dylan Strome): Aaron Bell/CHL Images; foto 3 (Dylan Strome s cenou pro MVP Memorial Cupu): Adrian Wyld/Canadian Press

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.