Tavares v akci, proběhne audit Coyotes

Josef Hlaváč | 16. 02. 2015 | komentáře: 0

Zastupitelé města Glendale si za 45 tisíc dolarů najali jistého pana Tonyho Tavarese. Důvod? Bývalý prezident Disney Enterprises a Anaheim Ducks má za úkol zpracovat audit finančních výkazů organizace Arizona Coyotes.


Radní městské části Phoenixu pochopitelně zajímá klíčová položka - příjmy Coyotes respektive Gila River Areny (část těchto příjmů, jako je podíl ze vstupenek či parkovného u stadionu, totiž putuje do pokladny Glendale).

"Na pana Tavarese jsme se obrátili z jednoho prostého důvodu - s NHL a dalšími profesionálními sportovními organizacemi (mimo jiné s Dallas Stars, Washington Nationals či Los Angeles Angels) má bohaté zkušenosti," konstatoval finanční a technologický ředitel města Glendale Tom Duensing pro zámořské médium Arizona Republic.

Auditem, jenž měl být podle původních plánů zhotoven už loni, město zjistí hospodářský stav plnění podepsané (v roce 2013) patnáctileté nájemní smlouvy za 225 miliónů amerických dolarů mezi Glendale a (původními) majoritními vlastníky klubu Yotes pod hlavičkou IceArizona.

Tony TavaresNa základě stanov zmíněné dohody mají současní majitelé The Desert Dogs (Andrew Barroway a IceArizona) právo uplatnit výstupní klauzuli po prvních pěti letech platnosti kontraktu v případě, pokud se ztráta organizace Arizona Coyotes za toto období nakumuluje do výše 50 miliónů amerických dolarů (následně by de facto nic nebránilo tomu "Kojoty" přestěhovat). Tak daleko by však situace dojít neměla, uplatnit výstupní klauzuli není v zájmu ani Barrowaye, ani Anthony LeBlanca (spolumajitel a generální ředitel skupiny IceArizona).

LeBlanc předpokládá, že organizace Yotes se stane ziskovou ve třetím roce platnosti nájemní smlouvy (tzn. v rámci sezony 2015/2016). S tím, že nedávný příchod "nové posily" do vlastnických struktur pouštních psů v podobě osoby Andrewa Barrowaye klub stabilizuje a pomůže mu nabýt statut konkurenceschopného mužstva v NHL.

IceArizona se finančnímu profitu Coyotes snaží pomoci především snahou uspořádat v Gila River Areně co nejvíce koncertů a jiných společenských akcí. A pokrok je v tomto ohledu znát. V aktuálním fiskálním roce (od září 2014 do září 2015) už v domácím stánku The Desert Dogs proběhlo 14 koncertů (loni to bylo pouhých sedm) a další jsou v plánu - do Arizony například dorazí Bob Seger, Iggy Azalea a Kenny Chesney; v srpnu má navíc dvakrát vystoupit Taylor Swift.

K Tavaresovi, absolventovi vysoké školy v oboru účetnictví, ještě jedna poznámka - jde o stejného chlápka, který se v roce 2011 snažil "Kojoty" koupit od NHL (tehdejšího vlastníka) spolu s majitelem baseballového týmu Chicago White Sox (MLB) Jerrym Reinsdorfem.

zdroj: nbcsports.com; azcentral.com

zdroj foto 1: Getty Images; zdroj foto 2 (Tony Tavares): stars.nhl.com

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.