Terno pro pouštní psy? Schmaltz efekt

Josef Hlaváč | 03. 12. 2018 | komentáře: 0

Nedávný trejd Brendana Perliniho a Dylana Stromea do Chicaga za Nicka Schmaltze rozdmýchal vášně. Mnozí fanoušci Yotes kroutili (a možná dosud ještě někteří z nich kroutí) nad tahem generálního manažera Arizony Johna Chayky hlavou. Nebyla to za "takového" hráče až moc velká protihodnota? No, pravda, pochybnosti asi byly namístě. Nicméně - zatím se ukazuje, že "Schmaltz efekt" zapůsobil. Kojoti s novou posilou vítězí.


Nick SchmaltzPříchod centra nebo křídelníka Nicka Schmaltze (20. hráč draftu 2014) John Chayka zrealizoval v neděli 25. listopadu, a to po drtivé domácí porážce s Calgary 1:6 (rozčarování jsme ostatně zažili i v rámci předchozího klání s Coloradem - fiasko tehdy mělo podobu 1:5). Selhání s Flames bylo čtvrtým krachem Desert Dogs v řadě. Co následovalo?

Po "naverbování" Nicka Schmaltze se zrodila výhra v Minnesotě 4:3, triumf na ledě nejlepšího celku Západní konference z Nashvillu 3:0 a naposledy debakl 6:1, který jsme v Gila River Areně uštědřili St. Louis. Hodně slušná jízda, co říkáte?

Suma sumárum - s Nickem Schmaltzem v sestavě jsme ještě nenašli přemožitele, bilance jest 3-0-0. Jak dlouho to vydrží? Doufejme, že co nejdéle. O natažení úspěšné série budeme usilovat v Los Angeles, bitva proti Kings je na programu v úterý 4. 12. (ve ST od 4:30 SEČ). "Má mnoho dovedností," pochválil Schmaltze hlavní trenér pouštních psů Rick Tocchet po minulém drtivém vítězství nad bluesmany. "Umí to s pukem, má excelentní pohyb. Jeho limit nemá hranice, odvádí pro nás super práci. Jsme nadšeni, že je s námi," má Toc o hráčově pozitivním dopadu na naše výsledky jasno.

Vidět je to ostatně i na Schmaltzových osobních statistikách - dvaadvacetiletý americký rodák z Madisonu hrající v elitním útoku kojotů si totiž v dosavadních 3 startech za AZ připsal hned 4 body (1+3) a ve statistice +/- mu svítí +2. V prvním duelu na ledě Wild přitom zakotvil na levém křídle (bodově se ale neprosadil), centra mu tehdy dělal Alex Galchenyuk a pravým křídelníkem byl Clayton Keller. Pro další zápas Tocchet přistoupil k menší rošádě - v Nashvillu Schmaltz operoval na své přirozenější pozici na středu (1+1), Chucky se "pakoval" na levé křídlo a Kells zůstal napravo. Ve stejném složení se pak celá trojice postavila St. Louis. Efekt? Schmaltz urval 2 asistence.

Je nutné zmínit, že ve stejném období, kdy "úřadoval" Schmaltz, se chytl i brankář Adin Hill (čapá z důvodu zranění jedničky Anttiho Raanty a dvojky Darcyho Kuempera). Dvaadvacetiletý Kanaďan zatím absolvoval v letošní sezoně NHL v dresu Arizony dohromady 4 starty, ve kterých čelil 61 střelám a propustil... jedinou (průměr gólů/zápas má 0,38 a úspěšnost zákroků 98,4 %). Inu, snad mu forma vydrží.

A jak jsou na tom - pro zajímavost - vlastně pánové Brendan Perlini (12. hráč dražby talentů NHL z roku 2014) a Dylan Strome (trojka draftu 2015) v novém působišti v Chicagu? Zatímco Perls ve 4 utkáních za větrné město nebodoval, jen jednou vystřelil a statistiku účasti na ledě při vstřelených a obdržených brankách má výrazně v mínusu (-5), Stromer zapsal ve stejném počtu duelů 3 body (2+1), 9 střel a statistiku +/- mínus 4.

Komu se výměna více vyplatí z dlouhodobějšího hlediska?

zdroj fota 1 (Nick Schmaltz): AP Photo/Jim Mone; fota 2 (Nick Schmaltz): tsn.ca/The Canadian Press

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.