Tippett vysvětlil, proč Murphy odešel

Josef Hlaváč | 22. 11. 2013 | komentáře: 0

Vstřelil první gól v NHL hned ve své premiéře v nejprestižnější soutěži světa. Vzápětí byl degradován zpět na farmu do Portlandu. Fanoušci z toho měli zamotanou hlavu, kroku vedení The Desert Dogs moc nerozuměli. Sám jednadvacetiletý obránce Connor Murphy však tušil, že se může ihned stěhovat zpět válet v American Hockey League. Že jde jen o dočasné řešení.


Hlavní trenér Dave Tippett nyní přišel s vysvětlením pro oficiální zámořský web Phoenix Coyotes.

"V prvním týmu máme dva obránce-praváky. A oba byli (pro zápas s Tampou) mimo hru. Proto přišel (Murphy)," řekl na vysvětlenou lodivod Yotes Tippett. "Ale nyní v sestavě s Morrisem a také Michálkem, který se do kolotoče zápasů brzy vrátí, bude (Murphy) zdokonalovat své dovednosti o patro níže v American Hockey League. Je dobrým mladým hráčem, má před sebou velkou budoucnost, ale... tohle je pro něj teprve první rok mezi profesionály, stále se učí. Je lepší hrát tam (v AHL) 25 minut za zápas, než tady vysedávat na lavičce nebo být zdravým náhradníkem."

Co se výše zmíněné marodky v kádru "Kojotů" týče, poslední (čtvrteční) zápas proti Coloradu (3:4 PP) neodehrál útočník Lauri Korpikoski. Ve středu, tedy den před utkáním, ani netrénoval. Má blíže nespecifikované problémy v horní polovině těla. Zranění sedmadvacetiletého finského reprezentanta by však nemělo být závažného charakteru, prozatím je jeho indispozice ohodnocena statusem day-to-day (ze dne na den).

Ze záložního oddílu Portland Pirates tak byl raději povolán forvard Tim Kennedy (který byl proti Avs vidět - připsal si asistenci, pět střel, dva hity a za svou snahu byl zvolen druhým nejužitečnějším hráčem duelu). Ještě den před střetnutím, během onoho středečního tréninku, ladil útočné nápady v lajně s Martinem Hanzalem a Radimem Vrbatou.

Na tréninku se mihl i český zadák Zbyněk Michálek - ten však na ledě dlouho nepobyl. Kouč Tippett ale zopakoval, že nevěří, že v případě tohoto defenzivního beka půjde o vyřazení (v důsledku zranění) na nějakou delší dobu.

V plné zátěži jsou i další beci Derek Morris a David Schlemko. Prvně jmenovaný pětatřicetiletý rodák z Edmontonu se po zdravotních patáliích zapojil do příprav s týmem naplno, dokonce už odehrál včerejší zápas s Coloradem. Schlemko byl pro čtvrteční zápas prozatím jen zdravým náhradníkem. Oba borce trápily nespecifikované potíže v dolní polovině těla.

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.