Tippettův vliv roste. Bude skládat tým!

Josef Hlaváč | 11. 05. 2016 | komentáře: 0

Nad hlavním trenérem "Kojotů" Davem Tippettem se po poslední sezoně NHL 2015/2016 stahovala mračna. A nebylo se co divit. Arizona se zase nedostala do play off. S nějakým zemětřesením se prostě počítalo!


K překvapení mnoha zainteresovaných s "Pouštními psy" se ale stala celkem nečekaná věc. Vyhazov nedostal Tippett... ale jeho nadřízený - generální manažer Don Maloney!

Nejenže tak šéf střídačky v klubu zůstal. Majitelé Desert Dogs s ním dokonce podepsali pětiletou smlouvu! A navrch mu ještě přidali další "manažerskou" kompetenci... Jinak řečeno - posezonní rošáda v managementu Coyotes dopadla úplně opačně, než mnozí fanoušci předpokládali.

"Tippsův" nově podepsaný kontrakt nahradil ten dosavadní. Spolupráci s Coyotes tak tento zkušený lodivod uzavřel do konce ročníku 2020/2021. Kromě role hlavního kormidelníka "Kojotů" bude Tippett plnit funkci výkonného viceprezidenta hokejových operací. To znamená, že kooperace s novým generálním manažerem AZ Johnem Chaykou nabyde intenzivních vibrací.

Suma sumárum - Tippett se bude aktivně podílet na tvorbě soupisky Yotes, respektive bude spolurozhodovat o příchodu/odchodu/podepisování smluv s jednotlivými hráči.

John Chayka"K podepsání nové smlouvy mě přesvědčilo mnoho faktorů. Vize do budoucna, o které jsem se s vedením klubu bavil. Osoba Johna Chayky v křesle generálního manažera. A ostatní změny v našem managementu," prohlásil Tippett. "Touto organizací koluje všudypřítomný zápal, cítím tu pozitivní energii. Je to pro mě čest být součástí této party."

Jen pro úplnost - jeden ze spolumajitelů organizace Coyotes Gary Drummond se stal novým prezidentem hokejových operací. Počítá se i s tím, že klub v brzké době najde nového asistenta generálního manažera (jedním z nich byl dosud právě Chayka). V této souvislosti se v zámořských médiích propírá jméno Les Jackson, nynější asistent GM v Dallas Stars (ostatně - o Jacksonovi se mluvilo i o jako horkém kandidátovi na post hlavního GM Coyotes).

"Spolu s Johnem (Chaykou) a Garym (Drummondem) budeme úzce spolupracovat. Mám z toho všeho velmi dobrý pocit," řekl Dave Tippett na konto nově vytvořené skupiny manažerů rozhodujících o skladbě mužstva. "Osobně se do procesů hráčského výběru budu do jisté míry zapojovat. Ale ne do všech. Například volba hráčů v draftu zůstane na jiných."

Drummond k tomu dodal: "Dave miluje koučování. Nehodlá se ho vzdát. To je jeho hlavní priorita. Na druhou stranu podle mě vítá možnost, že se tímto krokem (zvýšení Tippettových kompetencí) odstraní pomyslná bariéra mezi trenérským štábem a vyšším managementem klubu."

zdroj: arizonasports.com

zdroj foto 1 (Tippett): Norm Hall; foto 2 (Chayka): AP Photo/Matt York

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.