Třesk! Samuelsson, Peters a Hache končí

Josef Hlaváč | 02. 02. 2017 | komentáře: 0

Henrik Samuelsson, Justin Peters a Justin Hache končí v organizaci Desert Dogs. Vedení farmářského týmu "Kojotů" Tucson Roadrunners totiž všechny zmíněné borce vyměnilo ke konkurenci v AHL. Kdo naopak míří do Arizony?


Asi nejpřekvapivějším jest odchod rodáka z Pittsburghu se švédskými kořeny Henrika Samuelssona. Na druhou stranu - dvaadvacetiletý útočný univerzál reprezentující Spojené státy se dosud moc nepředvedl, nenaplnil očekávání. Od 27. hráče draftu NHL z roku 2012 se prostě čekalo víc.

Branden Troock"Henrikovi chceme za to, co pro náš klub odvedl, poděkovat. A zároveň mu do budoucna popřát vše dobré," rozloučil se generální manažer Roadrunners Doug Soetaert se synem bývalého playera NHL Ulfa Samuelssona, dvojnásobného vítěze Stanley Cupu s Pittsburgh Penguins (1991 a 1992).

Henrik Samuelsson, který si ve 20 zápasech aktuální sezony připsal v dresu Tucsonu 3 body (2+1), bude nově působit v mužstvu Bakersfield Condors, záloze Edmonton Oilers. Opačný kurs nabral jiný forvard Mitch Moroz. Dvaadvacetiletý Kanaďan, 32. borec draftu 2012, zapsal v tomto ročníku AHL také 3 body (1+2), ale v 17 duelech.

Ve středu 1. února oznámili zástupci Tucsonu ještě jeden (rozsáhlejší) trejd - brankář Justin Peters a obránce Justin Hache míří do Texas Stars, do Arizony se naopak pakují útočníci Brendan Ranford s Brandenem Troockem.

Brendan Ranford"Myslíme si, že máme dva velmi dobré talentované gólmany - Adina Hilla a Marka Langhamera. Chceme jim dopřát větší zápasové vytížení," zdůvodnil Soetaert odchod zkušeného Peterse. "V Ranfordovi získáváme TOP 6 forvarda, který umí skórovat. Troock je zase velké, silné křídlo, jež nám dodá tolik potřebné zkvalitnění kádru."

Čtyřiadvacetiletý Brendan Ranford (209. hráč draftu z roku 2010) si v této sezoně AHL připsal za Texas 17 bodů (6+11) v 36 zápasech. O dva roky mladší Branden Troock (134. borec draftu 2012) pak za farmu Dallasu zaznamenal 4 nahrávky v 10 duelech (letos však působil i v ECHL v celku Idaho Steelheads, kde v 15 kláních urval 7 branek a 2 asistence).

zdroj: tucsonroadrunners.com; coyotes.nhl.com; arizonasports.com

zdroj foto 1 (Mitch Moroz): youtube.com (print screen); foto 2 (Branden Troock): Glenn James/Getty Images; foto 3 (Brendan Ranford): Glenn James/Getty Images

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.