Vermette OUT! Co tím Chayka sleduje?

Josef Hlaváč | 02. 08. 2016 | komentáře: 0

Takový konec u Coyotes si Antoine Vermette rozhodně nepředstavoval... Byl odejit! Jinak řečeno - vedení "Kojotů" se v pondělí 1. srpna rozhodlo poslední rok smlouvy zkušeného útočníka předčasně vyplatit!


"Abysme zvýšili flexibilitu našeho týmu, potřebovali jsme učinit toto vskutku velmi těžké rozhodnutí," konstatoval generální manažer Desert Dogs John Chayka. "Tento krok poskytne velkou příležitost propracovat se do sestavy pro některého z našich mladých talentovaných playerů. Antoine je třída. Chtěli bysme mu poděkovat za vše, co pro naši organizaci odvedl - na ledě i mimo led. Do budoucna mu přejeme jen to nejlepší."

Antoine Vermette se tak rázem stal nechráněným volným hráčem a z pozice UFA může podepsat kontrakt s jakýmkoliv klubem. A kolik dolarů mu přiteče na účet díky buy outu? V rámci sezony 2016/2017 si přijde na 1,25 milionu USD, stejně tak o rok později. Dle stanov původní (dvouleté) smlouvy si přitom měl v nadcházejícím ročníku vydělat 3,75 milionů dolarů.

Antoine VermetteA jak se bude na druhé působení tohoto čtyřiatřicetiletého středního forvarda u "Pouštních psů" vzpomínat? Ne tak dobře jako na tu první (delší) štaci (únor 2012 - březen 2015; do Arizony se vrátil po vypršení smlouvy s Chicagem dne 2. července 2015; s Blackhawks mimochodem vyhrál Stanley Cup).

Začátek poslední sezony NHL měl "Vermy" nevýrazný, nebylo to ono. Prostě zklamal. Postupem času se ale přece jen o něco zlepšil. Celkové hodnocení ročenky 2015/2016 ale z jeho pohledu prostě není bůhvíjak optimistické. Z bodového hlediska si připsal 38 zápisů (17+21) v 76 kláních. V nejprestižnější lize světa pak má na svém kontě 910 duelů (za Ottawu, Columbus, Chicago a Arizonu), 471 bodů (211+260) a 546 trestných minut.

Z konkrétního hodnocení pondělního počínání managementu Coyotes se má za to, že tahem s vyplacením Vermetteova závazku GM Chayka sledoval vyřešení jistého přetlaku na postu centra v doprovodu s poskytnutím většího prostoru pro nadějné borce jako Dylan Strome nebo Christian Dvorak (i když ten může nastupovat i na levém křídle). V prvním týmu Yotes mají dá se říct předplacenou roli středního útočníka Martin Hanzal s Bradem Richardsonem a vedle zmíněného Stromeho (trojky draftu 2015) a Dvoraka (58. hráč dražby 2014) "Kojoti" mají ještě ve své stáji třeba takového Tylera Gaudeta či Laurenta Dauphina.

Ve hře je však prý i ta varianta, že odchod Vermettea byl pouze prvním (nutným) krokem k tomu, aby si GM Chayka udělal prostor v sestavě pro uskutečnění transakce, respektive pro příchod jiného - elitního - centra. Že by tedy nakonec tento sedmadvacetiletý manažer pekl výměnu? Nebo chce nějakého playera přivést z trhu UFA?

Poznámka na závěr - Coyotes původně chtěli během tohoto léta Antoinea (jenž měl v kontraktu zahrnutou modifikovanou no-trade klauzuli) vyměnit, ale protože poptávka ze strany konkurentů nebyla valná, přistoupili k buy outu.

zdroj: arizonasports.com; coyotes.nhl.com

zdroj foto 1: The Associated Press/dcourier.com; foto 2: Chris Lomon/nhlpa.com

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.