Vrby bez OH! Michálek i Hanzal šokováni

Josef Hlaváč | 07. 01. 2014 | komentáře: 0

Klub zámořské hokejové NHL Phoenix Coyotes měl ve svém středu hodně českých želízek pomýšlejíc na únorové zimní olympijské hry. Nakonec se do ruské Soči podívá dvojice Zbyněk Michálek - Martin Hanzal. Z nenominace kamaráda Radima Vrbaty a útočným esem sestavy arizonské organizace jsou oba nemile překvapeni.


"Jsem překvapen. Podle mě si zaslouží v týmu být," okomentoval pro zámořské médium AZcentral nezařazení Radima Vrbaty na olympijskou soupisku pro olympiádu do Soči obránce Yotes Zbyněk Michálek, který se vrcholného turnaje zúčastní podruhé v kariéře. "Jeho statistiky hovoří samy za sebe, a to posledních pár let. Patří k nejlepším českým střelcům. Takže ano, je to šok. Ale rozhodnutí je na trenérech, nemají to lehké."

"Je to můj kámoš a moc bych si přál, kdyby se tam (do Soči) dostal," pokračuje jednatřicetiletý zadák původem z Jindřichova Hradce. "Ale bohužel, trenér má jiný názor. Uvidíme, jestli to bylo správné rozhodnutí či nikoliv."

Radim Vrbata se v současné chvíli dělí o první místo v rámci klubového bodování Coyotes. Spolu s Mikem Ribeirem nasbíral v dosavadním průběhu ročníku NHL 29 bodů. I přeze všechny ofenzivní kvality rodilého střelce z Mladé Boleslavy - slovy média AZcentral - "český trenér Alois Hadamczik má pověst dělat věci jinak. Vybral dvaačtyřicetiletého útočníka Petra Nedvěda."

"Za ´Vrbyho´ jsem zklamán, ale za ´Martyho´ a ´Z´ jsem pochopitelně šťasten," pověděl kouč Phoenixu Dave Tippett. "Je to podobný případ jako u ´Yandse´ (obránce Keith Yandle nebyl nominován do týmu USA). Nevíte, jakým způsobem sestavu (pro olympiádu) manažeři skládají a jaké typy hráčů zrovna potřebují. Ale za kluky, kteří pojedou (z týmu Coyotes), jsem rád. Bude to výborná zkušenost. ´´Vrby" si alespoň trochu odpočine."

Martin Hanzal opomenutí Radima Vrbaty ze strany Aloise Hadamczika nese hodně těžce: "Jo, jsem šokován. Ale, víte, nejsem kouč. Já tým nevybírám. Podle mého názoru nám ale bude chybět. Ale opakuji, trenér nejsem." A jak si s 28 body třetí nejproduktivnější player "Kojotů" cení své vlastní pozvánky na prestižní turnaj? "Je to super. Hrát na olympijském turnaji a v play off NHL bude myslím podobné. Bude to velké - obzvlášť, když je olympiáda jen jednou za čtyři roky a budete hrát proti nejlepším hráčům na světě."

Co se týče druhého nominovaného českého zástupce z řad Coyotes, beka Zbyňka Michálka, není jasné, zda se do startu turnaje dá zdravotně do pořádku. Stále je zapsán na listině zraněných hráčů, trápí ho problémy s kyčlí. Tři dny po sobě trénoval bez spoluhráčů, dnes by se k nim měl přidat.

"Nehraji a ještě nějakou chvíli hrát nebudu," konstatoval Zbyněk Michálek. "Teď je pro mne nejdůležitější dát se zdravotně do pořádku, začít konečně hrát. Posledních pár dnů jsem trénoval sám, všechno bylo v pořádku. Cítím (zdravotní) progres, takže dnes (v úterý) si zatrénuji i se zbytkem týmu. Uvidím, jak se to bude vyvíjet. Z nominace na olympiádu jsem nadšen. Snad se dám brzy do kupy a pojedu na svůj druhý olympijský turnaj."

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.