Zkrat DeAngela vedl k porážce Coyotes

Josef Hlaváč | 20. 03. 2017 | komentáře: 0

26 sekund a... konec! Anthony DeAngelo si sobotní boj Arizony proti St. Louis moc neužil. Důvod? Nadějný obránce "Kojotů" naremploval na mantinel jiného nováčka NHL Zacha Sanforda tak nešetrně, že od rozhodčích vyfasoval trest do konce zápasu.

K inkriminovanému momentu došlo už po jedné minutě a 56 sekundách od úvodního buly, při prvním střídání Anthonyho DeAngela. Jednadvacetiletý Američan byl na zápas asi hodně namotivovaný... a Sanforda doslova sroloval! Pánové v pruhovaném byli nekompromisní. Předsezonní posila z Tampy obdržela trest na pět minut a do konce utkání.

Co následovalo? "Bluesmani" dlouhou pětiminutovou přesilovku pět na čtyři využili (tři sekundy před jejím vypršením se trefil Alex Pietrangelo), z čehož se "Kojoti" bohužel nevzpamatovali a nakonec padli 0:3. Mimochodem - Zach Sanford, který se po DeAngelově hitu odebral do šatny na vyšetření, se do duelu ve druhé třetině (naštěstí) vrátil.

V důsledku Anthonyho předčasného konce musel trenér Dave Tippett improvizovat, neboť měl náhle k dispozici pouze pět zadáků. I kvůli tomu tak například Oliver Ekman-Larsson odehrál plných 30 minut a 21 sekund a Alex Goligoski zapsal čas 27:09.

Na zákrok Anthonyho DeAngela si zřejmě ještě dodatečně posvítí disciplinárka NHL. Vzhledem k tomu, že "Tony" už letos jednou potrestán byl (pro napadení rozhodčího musel vynechat tři zápasy), hrozba další vynucené stopky visí ve vzduchu.

DÁLE ČTĚTE: Suspendace: DeAngelo napadl rozhodčího! (3. 1. 2017)

zdroj: coyotes.nhl.com; arizonasports.com

zdroj foto (Anthony DeAngelo): AP Photo/Ross D. Franklin