Farma - TUCSON ROADRUNNERS

Tucson Roadrunners

Farmářským týmem celku zámořské NHL Arizona Coyotes je od sezony 2016/2017 klub Tucson Roadrunners. Jak si naše záloha v tomto premiérovém ročníku vedla? Základní cíl - postup do vyřazovací fáze - splněn nebyl. Předsezonní plán navíc velmi negativně narušila jedna hrůzostrašná událost. O tom ale později.

Tucson zapsal v rámci své premiéry v AHL bilanci 29 výher (o 16 z nich se postaral Adin Hill, o 8 Marek Langhamer), 31 porážek, 8 proher po prodloužení a 0 porážek po nájezdech. V 68 zápasech tak nasbíral 66 bodů, což stačilo na 6. místo v Pacifické divizi. Do play off se tým neprobojoval.

Marek LanghamerVstup do sezony však měl Tucson znamenitý. Doslova válel! Byl jedním z nejlepších celků soutěže... Pak se ale něco pokazilo. Mužstvo začalo kupit jednu porážku za druhou, propadalo se tabulkou a vyřazovací část se pro Roadrunners rázem stala pouhým snem.

Kritickým milníkem celého ročníku se pro všechny zainteresované s mužstvem Tucsonu stal 19. listopad 2016. Těsně před domácím utkáním proti Manitobě zkolaboval Craig Cunningham... Šok, který utrpěli fanoušci, hráči, trenéři a další zaměstnanci klubu výkony týmu bezesporu musel zásadně ovlivnit. Nešlo to jen tak hodit za hlavu. Kapitán Roadrunners navíc v důsledku infekce přišel o část nohy. Po této děsivě vyhlížející události se neoficiálním šéfem kabiny stal Chris Mueller (pro doplnění - po vynuceném předčasném konci kariéry teď Cunningham bude vykonávat práci skauta pro organizaci Coyotes).

Craig CunninghamJeště po Novém roce se nicméně Tucson držel na špici ligy. V té době (18. ledna) mimo jiné zaznamenal sérii pěti triumfů za sebou (nejdelší vítězná šňůra historie Roadrunners). Pak ale přišel výše zmíněný volný pád... Konkrétně řečeno - Tucson výsledkově nezvládl 22 z následujících 26 zápasů!

Z logistického hlediska byl však přesun farmy ze Springfieldu (východ USA) do Tucsonu v Arizoně velice rozumným krokem vedení Coyotes. Hráči mohli být povoláváni z hodiny na hodinu, cesta autem z Tucsonu do Glendale totiž trvá zhruba dvě hodinky. "Tohle nám poskytlo ohromnou výhodu," řekl trenér Desert Dogs Dave Tippett. "Hodně hráčů, které jsme si vytáhli do prvního týmu, u nás pak zůstalo. Možná i tato skutečnost se mohla na výkonech Roadrunners ve druhé polovině sezony podepsat."

Hráči TucsonuDres Roadrunners i Coyotes obléklo během ročníku 2016/2017 těchto 12 borců: Kevin Connauton, Laurent Dauphin, Anthony DeAngelo, Anthony Duclair, Christian Fischer, Tyler Gaudet, Adin Hill, Marek Langhamer, Jamie McBain, Zbyněk Michálek, Brendan Perlini a Justin Peters.

Co se týče individuálních výkonů hráčů Tucsonu, uznání se dostalo obránci Kyleu Woodovi (nováček měsíce října v AHL) nebo forvardovi Brendanu Perlinimu (nováček měsíce listopadu v AHL). Jiný útočník Christian Fischer byl pak na konci ledna jmenován jedním z top hráčů týdne AHL. Všichni tito tři hokejisté (tedy Wood, Perlini a Fischer) zároveň dostali pozvánku na víkendové setkání hvězd AHL All-Star Classic (Perlini se ho však nakonec nezúčastnil).

maskot DustyTop střelcem Tucsonu poslední sezony se stal Christian Fischer s 20 brankami (v 57 zápasech). Jeho 47 kanadských bodů byl osmý nejlepší počin mezi všemi nováčky v AHL. Interní produktivitu ovládl zkušený útočník Chris Mueller s 67 zápisy (třetí nej výkon ze všech hráčů v lize). Mueller byl navíc jedním z pouhých třech hráčů sestavy Roadrunners (spolu s Ryanem MacInnisem a Kylem Woodem), který absolvoval všech 68 duelů základní fáze.

Na závěr jedno ocenění: Craig Cunningham obdržel 7. dubna trofej Freda T. Hunta za sportovního ducha, odhodlání a oddanost hokeji.

zdroj: tucsonroadrunners.com; azdesertswarm.com

zdroj foto 1 (Marek Langhamer): tucsonroadrunners.com; foto 2 (Craig Cunningham): tucsonroadrunners.com; foto 3 (hráči Tucsonu): A. E. Araiza/Arizona Daily Star; foto 4 (maskot Dusty): Mike Christy/Arizona Daily Star

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.